خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | آخرین توصیه‌های کمیته امنیت فدراسیون فوتبال به مسافران برزیل

آخرین توصیه‌های کمیته امنیت فدراسیون فوتبال به مسافران برزیل

مسافران برزیل

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این اطلاعیه آمده است:

برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بدون تردید مهمترین و بزرگترین رویداد ورزشی – فرهنگی جهان در سال ۲۰۱۴ محسوب می‌شود و از آنجایی که کشور پهناور برزیل دارای شرایط فرهنگی، اجتماعی و امنیتی متفاوتی با ایران است، می‌طلبد که مسافران و هموطنان عزیزی که قصد عزیمت به این کشور را دارند ملاحظات و توصیه‌های عمومی و امنیتی ضروری جهت اطلاع و آگاهی خود را به شرح زیر مدنظر داشته باشند:

۱- به همراه داشتن کلیه مدارک سفر که از اعتبار لازم برخودار است از ملزومات اولیه این مسافرت است.

۲- مسافران عزیز در نظر داشته باشند که ورود دارو برای مصارف شخصی فقط با نسخه انگلیسی پزشک معتبر مجاز است.

۳- در کلیه مبادی ورودی، مرزهای زمینی، دریایی و هوایی، هتل‌ها و شهرهای محل برگزاری مسابقات و همچنین استادیوم‌های ورزشی و محیط‌های پیرامونی، اعمال و رفتار همه افراد توسط دوربین‌های امنیتی با ضریب شفافیت بالا رصد خواهد شد. از این رو از کلیه هموطنان انتظار می‌رود با رعایت کامل مقررات و قوانین کشور میزبان و ارزش‌های فرهنگی کشورمان نماینده واقعی فرهنگ و تمدن غنی ایران اسلامی باشند.

۴- در کلیه مراحل سفر و در تمام اوقات شبانه‌روز برای رفت و آمد از وسایل نقلیه عمومی و رسمی استفاده شود.

۵- کلیه اوراق شناسایی از قبیل گذرنامه، بلیت سفر، کارت هتل، بلیت مسابقات و سایر موارد با یکدیگر مطابقت داشته باشد.

۶- در صورت قصد اقامت بیش از مدت روادید، به همراه داشتن گواهی عدم سوءسابقه کیفری از کشور میزبان با تأییدیه سفارت برزیل در تهران الزامی است.

۷- انجام اقدامات پیشگیرانه بهداشتی از قبیل تزریق واکسن تب زرد، مالاریا و اخذ گواهی سلامت پیش از سفر ضروری است.

۸- از قبول هر نوع بسته و یا هر نوع محموله پستی از افراد ناشناس برای رساندن به مقصد در فرودگاه برزیل و بلعکس خودداری شود.

۹- در طول سفر با دقت از لوازم و چمدان‌های خود مراقبت کرده و از سپردن آن به افراد ناشناس خودداری کنید.

۱۰- به صورت انفرادی به اماکن ناشناس تردد نداشته باشید و این مهم به ویژه در شب‌ها مورد تأکید است. موارد زیادی از اخاذی و وقوع جنایت در ساعات پایانی شب و در اماکن کم تردد گزارش شده است.

۱۱- مراقب افراد ناشناس و مشکوک در اطراف‌تان باشید و از مکان‌های خلوت حتی المقدور تردد نکنید.

۱۲- از حضور و دخالت در هر نوع ازدحام، تظاهرات و راهپیمایی معترضان برزیلی و نزاع دسته جمعی پرهیز کنید.

۱۳- در هر شرایطی شماره تلفن‌های ضروری شامل؛ شماره نمایندگی‌های دائمی و موقت جمهوری اسلامی ایران مستقر در برزیل، پلیس و هتل را به همراه داشته باشید.

۱۴- ارز مورد نیاز خود را از صرافی‌ها و بانک‌های معتبر خریداری کنید.

۱۵- هر مسافر با توجه به مقررات امور مالیاتی و گمرکی برزیل و در هنگام ورود به آن کشور می‌تواند تا سقف ۱۰ هزار رئال برزیل که معادل پنج هزار دلار آمریکاست، به همراه داشته باشد و در صورت به همراه داشتن بیش از این مبلغ می‌بایست به اطلاع فرودگاه مقصد رسانده شود.

۱۶- مدرک، پول و اشیای قیمتی خود را در محل مناسب و یا به صندوق امانات هتل تحویل داده و در هنگام خروج از هتل گذرنامه و به میزان مورد نیاز پول همراه داشته باشید.

۱۷- از حمل اشیای قیمتی و ارز بیشتر از نیاز در معابر عمومی و به ویژه در ساعات پایانی روز پرهیز کرده و در هنگام، خرید کل پول خود را به فروشنده نشان ندهید.

۱۸- چنانچه به هر دلیلی توسط پلیس محلی و یا نیروهای امنیتی بازداشت شدید در اولین فرصت از آنها بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب در اسرع وقت به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برزیل اطلاع‌رسانی شود و همچنین چنانچه به زبان محلی آشنا نیستید از امضای هرگونه اوراق و اسناد خودداری کنید.

۱۹- رعایت قوانین کشور میزبان و پرهیز از هر نوع درگیری با اتباع این کشور با توجه به وجود میلیون‌ها سلاح سرد و به خصوص گرم در بین اقشار جامعه و بالا بودن سطح جرم و خشونت در آن کشور، مورد تأکید است.

۲۰- پلیس برزیل، شکار حیوانات و خریدن جواهراتی که به اعضای حیوانات مانند دندان و مو مزین شده را ممنوع اعلام کرده است و طبق اعلام پلیس کشور برزیل افرادی که حیوانی را می‌خرند و یا شکار می‌کنند به مبلغ ۱۷۰۰ یورو جریمه محکوم خواهند شد و احتمال دادگاهی و زندان برای این افراد وجود دارد.

در پایان با آرزوی سفری خوش و سلامت برای کلیه هموطنان عزیز در کشور برزیل شماره تلفن‌های نمایندگی و کنسولگری موقت جمهوری اسلامی ایران در شهرهای محل برگزاری مسابقات جام جهانی برزیل به این شرح اعلام می‌شود:

۱- شهر برزیلیا – سفارت ایران در برزیل:
۸۳۴۹۳۸۸۵ – ۰۶۱ – ۰۰۵۵
۸۱۴۴۲۷۳۰ – ۰۶۱ – ۰۰۵۵
۸۳۱۳۹۲۹۷ – ۰۶۱ – ۰۰۵۵
۲- دفتر شهر کوریتیبا (دیدار ایران و نیجریه):
۹۷۹۵۷۹۲۸ – ۰۴۱ – ۰۰۵۵
۹۷۹۶۲۷۳۵ – ۰۴۱ – ۰۰۵۵
۹۷۹۶۲۷۳۶ – ۰۴۱ – ۰۰۵۵
۳- دفتر شهر بلوهوریزونته (دیدار ایران و آرژانتین):
۹۲۴۶۲۸۷۲ – ۰۳۱ – ۰۰۵۵
۹۳۵۹۸۸۶۲ – ۰۳۱ – ۰۰۵۵
۸۱۰۴۰۶۸۵ – ۰۳۱ – ۰۰۵۵
۴- دفتر شهر سالوادور (دیدار ایران و بوسنی):
۹۲۴۶۴۸۷۲ – ۰۷۱ – ۰۰۵۵
۹۴۰۳۸۴۴۸ – ۰۷۱ – ۰۰۵۵
۹۴۰۳۷۷۷۱ – ۰۷۱ – ۰۰۵۵

ملاحظات:

* شماره تلفن‌های سفارت ۲۴ ساعته در خدمت هموطنان خواهد بود و دفاتر موقت دایر شده در سه شهر فوق سه روز قبل از هر بازی و دو روز بعد از آن فعال و پاسخگو خواهند بود.

* عدد ۰۰۵۵ کد کشور برزیل و عددهای ۰۴۱، ۰۳۱، ۰۷۱ کد سه شهر مورد اشاره هستند.

* اختلاف ساعت بین ایران و برزیل هفت ساعت و ۳۰ دقیقه است.