خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | اسکولاری نامه استعفایش را تحویل کنفدراسیون فوتبال برزیل داد

اسکولاری نامه استعفایش را تحویل کنفدراسیون فوتبال برزیل داد

فشار فراوان انتقادات از لوئیز فلیپه اسکولاری به خاطر نمایش ضعیف تیمش در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل که در مرحله نیمه نهایی آن ۷ بر یک به آلمان باخت و در رده‌بندی با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب هلند شد، سرانجام فیل بزرگ را وادار به تحویل نامه استعفایش به کنفدراسیون فوتبال برزیل کرد.

اسکولاری تا پیش از این با وجود دو شکست سنگین تیمش مدعی بود که کارنامه چندان بدی در جام بیستم نداشته است و حاضر به استعفا نیست اما ظاهراً این مربی ۶۵ ساله که سال ۲۰۰۲ برزیل را قهرمان جام جهانی کرد در تصمیمش تجدیدنظر کرده است و می‌‌خواهد قبل از آنکه سران کنفدراسیون فوتبال برزیل اخراجش کنند خود از سمتش کناره‌گیری کند.

139304030138322343069313

برزیل جام جهانی را خوب شروع کرد و به عنوان صدرنشین گروه نخست صعود کرد اما پیشروی این تیم در مراحل حذفی هرچه گذشت ضعیف و ضعیف‌تر شد تا در نهایت با قبول سنگین‌ترین شکست تاریخ خود از رسیدن به فینال بازماند و بعد از آن هم در مصاف برای کسب رده سوم به هلند باخت.

دومین دوره مربیگری اسکولاری در سلسائو در سال ۲۰۱۲ آغاز شد و او از آن زمان تاکنون در ۲۹ بازی تیم ملی برزیل را هدایت کرد و ۱۹ پیروزی همراه با آن کسب کرد. اسکولاری سال گذشته حتی سلسائو را در خاک خودش قهرمان جام کنفدراسیون‌ها کرد.