خانه | تاریخچه جام جهانی | اکوادور؛ قوای جسمانی ضعف تاکتیکی‌شان را می‌پوشاند/ کار سخت اکوادوری‌ها در گروه‌ E

اکوادور؛ قوای جسمانی ضعف تاکتیکی‌شان را می‌پوشاند/ کار سخت اکوادوری‌ها در گروه‌ E

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال اکوادور یکی از تیم‌های حاضر در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل امروز از زوایای گوناگون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

* اکوادور

این کشور در شمال غربی امریکا جنوبی است و پایتخت آن کیتو نام دارد. بزرگترین شهر این کشور گوایاکیول است. جمعیت این کشور در حدود ۱۵ میلیون نفر است و زبان رسمی اکوادور اسپانیایی است. این کشور از سال ۱۸۳۰ مستقل شده است. مساحت اکوادور چیزی در حدود ۲۵۶ هزار کیلومتر مربع است.

* تاریخ اکوادور

بومی‌ها مدت‌ها پیش از فتح منطقه اکوادور در این ناحیه ساکن شدند. در سال ۱۵۳۱ فاتحان اسپانیایی وارد این منطقه شدند و کل امپراطوری بومی‌ها را به دست گرفتند. پس از حدود ۳۰۰ سال از سلطه اسپانیایی‌ها، کیتو شهری با حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت بود.

* اقتصاد اکوادور

بیکاری یکی از معضلات اقتصادی اکوادور به حساب می‌آید، البته از مشکلات اقتصادی این کشور می‌توان به ملاکانی که زمین‌های مردم را غصب کرده بودند هم اشاره کرد و همین مشکلات باعث شد تا چند رئیس‌جمهور اکوادور تا آخر دوران ریاست‌جمهوری‌شان بر سر کار باقی نمانند. اکوادور دارای منابع نفتی و زمین‌های کشاورزی پرمحصول است و نفت، موز و میگو از محصولات صادراتی این کشور به حساب می‌آید. صنعت اکوادور عمدتاً در راستای ارائه خدمات در بازارهای داخلی است.

* سیاست اکوادور

سیاست در این کشور به صورت ریاست‌جمهوری است و رئیس‌جمهور نماینده منتخب مردم به حساب می‌آید. در این کشور رئیس‌جمهور، هم رئیس دولت و هم رهبر کشور به حساب می‌آید، اما توان اجرایی در اختیار دولت قرار دارد و قانونگذاری هم از اختیارات کنگره ملی اکوادور محسوب می‌شود. رئیس‌جمهور در این کشور با یک رأی برای چهار سال انتخاب می‌شود و نمی‌تواند برای دو دوره متوالی در این سمت انتخاب گردد.

* جغرافیای اکوادور

اکوادور دارای سه منطقه جغرافیایی در اقیانوس آرام است، ساحل، مناطق جنگلی و جزایر از نکات قابل توجه جغرافیای اکوادور به حساب می‌آید. در این کشور کوه‌های آتشفشانی زیادی وجود دارد که عده‌ای به اشتباه عنوان می‌کنند فعال‌ترین آتشفشان‌ها در این کشور قرار دارد، در صورتی که قلل کشور شیلی و پرو فعال‌ترین کوه‌های اتشفشانی در جهان به حساب می‌آید.

*فوتبال اکوادور

تیم ملی فوتبال اکوادور، اولین دیدار رسمی خودش را در سال ۱۹۳۸ مقابل بولیوی برگزار کرد که آن دیدار با تساوی به پایان رسید، اما بهترین پیروزی اکوادور را می‌توان برد ۶ بر صفر مقابل پرو به حساب آورد. سنگین‌ترین شکست اکوادور هم باخت با ۱۲ گل به آرژانتین محسوب می‌شود.

* نظر کارشناس

اسماعیل حلالی/ اکوادور تیمی است که بیشتر روی قدرت بدنی و بازی فیزیکی تمرکز دارد. با تیم ملی ایران مقابل این تیم بازی کردم و به خوبی از این تیم شناخت دارم. آنها بازیکنانی قوی و با قدرت بدنی بالا دارند.اکوادور شاید از لحاظ تاکتیکی مقابل حریفان خود دچار مشکل شود، اما با تکیه بر قدرت بدنی و بازی فیزیکی تلاش می‌کند تا ضعف تاکتیکی خود را پوشش دهد. این تیم غیر قابل پیش بینی است و نمی‌توان آنها را از حالا بازنده دانست.باتوجه به اینکه بازی‌ها در برزیل برگزار می‌شود اکوادور از لحاظ آب و هوایی با این منطقه سازگاری دارد و می‌تواند با این شرایط کنار بیاید.