خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | ایران، تیمی ناشناخته اما امیدوار به صعود

ایران، تیمی ناشناخته اما امیدوار به صعود

تیم ملی فوتبال ایران چندی دیگر در جام جهانی فوتبال در برزیل به میدان می‌رود که ستاره شناخته شده‌ای در ترکیب خود ندارد اما همچنان امیدوار به صعود است.

دنیل داوری از اینتراخت برانشوایگ در بوندسلیگا و اشکان دژاگه از فولام انگلیس که هر دو به همراه تیم‌هایشان راهی دسته پایین‌تر شدند از بازیکنان بیشتر شناخته شده این تیم به شمار می‌روند.

تیم ملی فوتبال ایران ناشناخته و غیر قابل پیش بینی است. تیم تحت هدایت کارلوس کی‌روش پرتغالی موفق شد بالاتر از کره جنوبی به جام جهانی برزیل صعود کند اما شانس کمی برای صعود به مرحله حذفی جام جهانی دارد. تمرکز کی‌روش تاکنون روی خط دفاعی این تیم بوده است. ایران در مرحله مقدماتی راهیابی به جام جهانی تنها دو گل در هشت دیدار دریافت کرد. از سردار آزمون، مهاجم ۱۹ ساله روبین کازان روسیه به عنوان استعداد قرن نام برده می‌شود. ایرانی‌ها باید در گروه F جام جهانی با لیونل مسی، ستاره فوتبال آرژانتین، نیجریه و تیم قدرتمند بوسنی و هرزگوین مقابله کنند.

ستاره‌ها

اشکان دژاگه که پیشینه حضور در بوندسلیگا را در کارنامه‌ خود دارد، بار دیگر با فلیکس ماگات در فولام انگلیس کار می‌کند. دژاگه یکی از نام‌های بزرگ در ترکیب تیم ملی ایران است. دنیل داوری، دروازه‌بان اینتراخت برانشوایگ هم دیگر بازیکنی است که نسبت به سایر بازیکنان شناخته‌‌شده‌تر است. رضا قوچان نژاد، مهاجم گلزنی که در چارلتون انگلیس توپ می‌زند نیز در دیدارهای مقدماتی هشت بار برای ایران به میدان رفت. او در تیم ملی جوانان هلند حضور داشت، یعنی جایی که در آن بزرگ شده بود.

سرمربی

کارلوس کی‌روش، سرمربی رئال مادرید و دستیار الکس فرگوسن در منچستریونایتد. او در جام جهانی پیش به همراه تیم ملی فوتبال پرتغال حضور داشت. کی‌روش در جریان ممانعت از به عمل آمدن آزمایش دوپینگ از بازیکنان تیم ملی فوتبال پرتغال به مدت ۶ ماه از سوی فدراسیون فوتبال این کشور از فعالیت تعلیق شد. او اکنون تیم ملی ایران را نیز به جام جهانی رسانده تا به عنوان یک مربی با دو تیم متفاوت در دو جام جهانی پیاپی موفق به حضور شود.

حریفان در جام جهانی

ایران در گروهی متعادل در جام جهانی قرار گرفته است. صعود آنها به مرحله دوم این رقابت‌ها کاری بسیار دشوار است. دیدار نخست ایران مقابل نیجریه است و پس از آن باید مقابل بهترین تیم گروه یعنی آرژانتین قرار بگیرند. دیدار پایانی آنها نیز مقابل بوسنی و هرزگوین است که نخستین حضورشان در جام‌های جهانی را تجربه می‌کنند.