خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | ایران پس از مرحله گروهی برزیل را ترک می‌کند

ایران پس از مرحله گروهی برزیل را ترک می‌کند

«Jacarandafm» در گزارشی از بررسی وضعیت گروه f در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل نوشت: این شانزدهمین حضور تیم ملی فوتبال آرژانتین در رقابت‌های جام‌جهانی خواهد بود.

آرژانتینی‌ها دو بار توانسته‌اند عنوان قهرمانی را در این مسابقات کسب کنند؛ یک بار به عنوان میزبان در جام‌جهانی ۱۹۷۸ و یک بار دیگر در رقابت‌های جام‌جهانی ۱۹۸۶. این تیم همچنین دو دوره نایب قهرمان شده است.

تیم آمریکای جنوبی پس از روزهای حضور دیگو مارادونای اسطوره‌ای درخشش چندانی نداشته است. اگر لیونل مسی در برزیل شرایط خوبی داشته باشد، مطمئنا می‌تواند در این مسابقات تأثیرگذار باشد. گونزالو هیگواین از ناپولی که سایه‌ای از مسی است، سرجیو آگوئروی کاملا آماده، آنخل دی ماریا از رئال مادرید و خاویر ماسکرانو را نیز به مسی اضافه کنید تا ببینید که شاید امسال بتواند بار دیگر سال آرژانتین باشد.

آرژانتین مدعی بی‌چون‌و‌چرا برای صدرنشینی در گروه F است اما همیشه یک غول‌کش وجود دارد که نظم بازی را بر هم می‌زند. با توجه به رقبای این تیم در مرحله گروهی تردیدی وجود ندارد که آنها می‌توانند مرحله گروهی را بدون مشکل پشت سر بگذارند.

بوسنی و هرزگوین:

بوسنی و هرزگوین تازه‌وارد جام‌جهانی است. این کشور که پس از تجزیه یوگسلاوی سابق در سال ۱۹۹۲  مستقل شد تا امسال هرگز نتوانسته بود به رقابت‌های جام‌جهانی راه یابد.

این کشور جوان با نام‌های مستعار سوسن طلایی یا اژدها در گروه سختی قرار گرفته است.

با بردن نام بوسنی و هرزگوین باید به استعداد استثنایی ادین ژکو، مهاجم منچسترسیتی که گلزن برتر تاریخ فوتبال کشورش است، اشاره کرد. وداد ایبسویچ در کنار مهاجم تیم ملی کشورش می‌تواند کابوسی برای مدافعان حریف باشد.

آنها با شگفتی توانستند صدرنشین گروه خود در رقابت‌های جام‌جهاین ۲۰۱۴ برزیل شوند تا بلیت سفر به برزیل را کسب کنند. در واقع به نظر می‌رسد نیجریه بین آنها و بازگشت زودهنگام به خانه قرار داشته باشد.

ایران:

ایران چهارمین حضورش را در رقابت‌های جام‌جهانی تجربه می‌کند. شاهزادگان پارسی که اغلب به این نام شناخته می‌شوند تحت هدایت کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی پرتغال و آفریقای جنوبی قرار دارند. ایران با هیچ یک از رقبای خود در دوره‌های گذشته جام‌جهانی روبرو نشده است اما کیفیت بازی این تیم همچنان ناشناخته باقی مانده است.

به جز برخی استثناها احساس می‌شود ایران از حضور در این رقابت‌ها خوشحال است و پس از مرحله گروهی برزیل را ترک می‌کند.

نیجریه:

نیجریه برای پنجمین بار راهی رقابت‌های جام‌جهانی می‌شود. قهرمان جام ملت‌های آفریقا بدون شکست در رقابت‌های مقدماتی مسیر خود را برای رسیدن به برزیل طی کرد. این تیم اولین حضورش در جام‌جهانی را در ۱۹۹۴ آمریکا تجربه کرد. بازیکنانی چون ویکتور موزز، جان اوبی میکل و وینسنت انیاما ستون فقرات تیم ملی فوتبال نیجریه در این مسابقات خواهند بود.

بوسنی و هرزگوین احتمالا مانع پیش‌بینی نشده بین آنها و رسیدن به جمع ۱۶ تیم برتر خواهد بود اما می‌توان انتظار داشت که عقاب‌ها به عنوان تیم دوم گروه F راهی دور بعدی مسابقات می‌شوند. با‌ل‌های آنها به صورت غیرمنتظره‌ای در دوره‌ قبلی در مرحله گروهی بسته شد و بنابراین هیچ تضمینی برای صعود این تیم وجود ندارد.