خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | برونو: ایران در جام جهانی موفق می‌شود چون قلبی بزرگ دارد

برونو: ایران در جام جهانی موفق می‌شود چون قلبی بزرگ دارد

برونو، مربی تجزیه و تحلیل بدنی تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال به نکاتی اشاره کرد. وی ابتدا در مورد تخصص‌های حرفه‌ای خود اینگونه توضیح داد: من دو تخصص دارم که تخصص اولم تمرین روی عملکرد بازیکنان است. در درجه اول من روی تمرین بازیکنان چه در زمین  مسابقه و چه در باشگاه بدنسازی تمرکز دارم و تخصص دومم هم ریکاوری و بازیابی سریع توانایی بازیکنان است.

وی در ادامه افزود: البته این حرفه جدیدی نیست و استفاده از آن به سال‌های اخیر محدود نمی‌شود اما کاری که ما در تیم ملی فوتبال ایران انجام می‌دهیم این است که بیش از مواقع دیگر روی جزئیات بازیکنان ریز می‌شویم. البته برای من بسیار مهم، کلیدی و همینطور دشوار است که باید بررسی کلی در مسائل تمرینی، تغذیه‌ای، ریکاوری و عملکردی کل بازیکنان داشته باشم. من با دقت زیادی روی تک تک این مسائل کار می‌کنم و امیدوارم در مسابقات موفق شویم.

برونو خاطر نشان کرد: از بودن در تیم ملی فوتبال ایران بسیار خوشحالم به این دلیل که تجربه کار با ملی‌پوشان ایران را نداشتم. در درجه اول می‌بایست خودم را به آنها اثبات می‌کردم تا پس از آشنایی آنها با تخصصم و آماده‌سازی ذهن آنها، برنامه‌های خود را روی بازیکنان اجرا کنم تا به اهداف مورد نظرم برسم.

139303170825461732935203

مربی تجزیه و تحلیل بدنی تیم ملی فوتبال ایران درباره شرایط بدنی بازیکنان این تیم در مقایسه با شرایط بدنی بازیکنان باشگاه کورینتیانس گفت: من کارم را در تیم ملی ایران از اردوی آفریقای جنوبی شروع کردم و با توجه به اینکه آن اردو با بازیکنان داخلی لیگ ایران برگزار شد و تازه مسابقات آنها به پایان رسیده بود، در واقع میزان آمادگی و عملکرد بازیکنان در سطح پایین‌تری نسبت به شرایط حال حاضرشان قرار داشت.

وی افزود: اطمینان دارم در صورت انجام برنامه‌ها و در صورتی که فرصت انتقال تجربه‌هایی را که در باشگاه کورینتیانس به دست آوردم، داشته باشم، بازیکنان تیم ملی ایران همین روند رو به رشد خود را ادامه خواهند داد. از نکات جالبی که در بدو ورودم به تیم ملی در آفریقای جنوبی نظرم را به خودش جلب کرد این بود که متوجه شور و اشتیاق بسیار زیاد بازیکنان تیم ملی برای کار کردن، ارتقا بخشیدن و تمرکز بر عملکردشان شدم.

برونو درباره نحوه و مدت آشنایی‌اش با کارلوس کی‌روش گفت: به این دلیل که من تجربه کار در باشگاه رئال مادرید را داشتم و کی‌روش هم تجربه مربیگری در این باشگاه را داشت چند باری یکدیگر را در شهر مادرید دیده بودیم اما آشنایی اصلی ما زمانی به وجود آمد که کی‌روش به شهر سائوپائولو و برای بازدید از کمپ باشگاه کورینتیانس آمده بود. کی‌روش آنجا متوجه حضور من شد و از من خواست با تیم ملی ایران همکاری کنم.

مربی تجزیه و تحلیل بدنی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سؤال که سخت‌ترین بازی ایران در جام جهانی کدام بازی خواهد بود، گفت: مطمئناً برای ایران و همه تیم‌ها بازی نخست بسیار حائز اهمیت است، چراکه شرایط روحی جدیدی ایجاد می‌کند و بازیکنان از نظر احساسی در سطح بالایی قرار می‌گیرند. بدون شک احتیاج داریم که بازی اول جام جهانی را خوب شروع کنیم تا بتوانیم رویاهای خود را زنده نگه داریم و امیدوارانه به مرحله بعد صعود کنیم.

وی ادامه داد:‌ البته اعتقاد قلبی من این است که به هیچ وجه نمی‌توانیم پیش از شروع یک بازی درباره آن صحبت کنیم. یادمان نرود که بازی فوتبال همیشه ۱۱ مقابل ۱۱ است. من اعتقاد دارم که بازیکنان تیم ما می‌توانند موفق شوند، چراکه این تیم قلب بزرگی دارد.

برونو پیرامون شناخت قبلی و همکاری‌اش با تیم ملی ایران گفت: این را باید بگویم که از همکاری با تیم ملی ایران بسیار خوشحالم و این باعث افتخارم است. البته این فرصت بسیار خوبی برای من هم هست، چرا که شناخت بهتر و بیشتری از تیم، مردم و فرهنگ غنی ایران پیدا کردم و متوجه این موضوع شدم که خیلی از مطالب مشترک بین ایران و برزیل وجود دارد.

وی تصریح کرد: ملت برزیل هم در چند سال گذشته با مشکلات روبه‌رو بوده است اما مانند ملت ایران هیچ موقع قطع امید نکرده و مبارزه جویانه برای رسیدن به اهداف‌شان تلاش کرده‌اند.