خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | بلاتر اعتراف کرد: اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی به قطر اشتباه بود

بلاتر اعتراف کرد: اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی به قطر اشتباه بود

به گزارش جام جهانی آنلاین، سپ بلاتر، رئیس ۷۸ ساله فیفا اعتراف کرد که با توجه به شرایط آب و هوایی قطر در فصل تابستان نباید امتیاز میزبانی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ به این کشور اعطا می‌شد و تصمیم فیفا برای انتخاب قطر به عنوان میزبان این رقابت‌ها اشتباه بوده است.

فیفا در شرایطی قطر را به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب کرد که کشورهای دیگری مانند آمریکا، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا نیز برای میزبانی از این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده بودند، تصمیمی که از زمان اتخاذ آن در سال ۲۰۱۰ همواره با انتقادات فراوانی مواجه شده است. چندین چهره شناخته شده دنیای فوتبال نیز بارها نگرانی خود را از دمای بالای هوا در قطر در زمان برگزاری رقابت‌های جام جهانی ابراز کرده‌اند و حتی پیشنهاد برگزاری این رقابت‌ها در فصل زمستان نیز مطرح شد که با مخالفت سران باشگاه‌های اروپایی همراه بوده است.

اعطای میزبانی جام جهانی به قطر از همان ابتدا حواشی زیادی داشت، حواشی که با متهم شدن فیفا به دریافت رشوه از قطری‌ها به اوج خود رسید. تداوم اعتراض‌ها و انتقادات از تصمیم فیفا سرانجام موضع این سازمان را تغییر داد و بلاتر که تا پیش از این با اطمینان از قطعی بودن برگزاری رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر سخن می‌گفت حالا به اشتباه بودن آن اذعان دارد.

th

بلاتر در گفت‌وگو با شبکه RTS گفت: البته که اعطای میزبانی جام جهانی به قطر تصمیم اشتباهی بود اما همه ما می‌دانیم که هر کسی در زندگی‌ خود ممکن است دچار اشتباه شود.

بلاتر افزود: گزارش‌های فنی از قطر حاکی از آن است که دمای هوا در این کشور برای فوتبال بازی کردن در فصل تابستان بیش از حد بالاست، هرچند این موضوع اعضای کمیته اجرایی فیفا را از اعطای میزبانی این دوره از رقابت‌ها به قطر منصرف نکرد و اکثریت اعضا به میزبانی قطر رأی مثبت دادند.

بلاتر تا پیش از این هرگز به اشتباه بودن تصمیم فیفا اذعان نداشته بود و از این به بعد باید انتظار موج جدیدی از انتقادات را نسبت به اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم