خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | بیانی: اگر برنامه‌ای برای حمله داشته باشیم، بوسنی را شکست می‌دهیم

بیانی: اگر برنامه‌ای برای حمله داشته باشیم، بوسنی را شکست می‌دهیم

شاهرخ بیانی در خصوص دیدار تیم ملی کشورمان مقابل بوسنی و هرزگوین اظهار داشت: بازی با بوسنی با ۲ دیدار اول ما تفاوت دارد. در بازی نخست مقابل نیجریه احتیاج به کسب امتیاز داشتیم که خوشبختانه این اتفاق افتاد و اکنون با توجه به شکست مقابل آرژانتین نیاز به شکست دادن بوسنی داریم.

وی با بیان اینکه بوسنی برای ما شناخته شده است، تصریح کرد: بوسنی در ۲ دیدار گذشته مقابل حریفانش شکست خورده و حالا دیگر نقاط ضعف این تیم را شناسایی کرده‌ایم و می‌دانیم تاکتیک‌های آنها چیست. این تیم شانسی برای صعود ندارد و تنها برای اعاده حیثیت مقابل ایران بازی می‌کند. ما نیاز داریم بوسنی را با اختلاف ۲ گل شکست دهیم تا در صورت شکست نیجریه مقابل آرژانتین بتوانیم به مرحله بعدی صعود کنیم.

بازیکن پیشین تیم ملی کشورمان با اشاره به ۲ دیدار نخست تیم ملی ایران مقابل تیم‌های نیجریه و آرژانتین خاطرنشان کرد: ما در دفاع خوب کار کردیم اما در فاز حمله ایده‌آل نبودیم. اگر مقابل بوسنی و هرزگوین برنامه‌ای برای حمله کردن داشته باشیم، می‌توانیم این تیم را شکست دهیم.

139206051021471601051443

بیانی در پاسخ به این سوال که چقدر به صعود ایران خوش‌بین است گفت: این موضوع به تاکتیک‌های کارلوس کی روش بستگی دارد. همان طور که گفتم اگر برنامه‌ای برای حمله کردن داشته باشیم، می‌توانیم مقابل بوسنی به برتری برسیم. در بازی‌های جام جهانی هر تیم ۱۰ موقعیت گل دارد و ما نیز باید موقعیت‌های زیادی برای گلزنی ایجاد کنیم. البته ناگفته نماند که در نیمه دوم مقابل آرژانتین روی ضد حملات خیلی خوب عمل کردیم و به تیم آرژانتین فشار آوردیم.

وی در مورد بحث تمدید قرارداد کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان عنوان کرد: در حال حاضر ۳۲ مربی در جام جهانی حضور دارند و قیمت‌های آنها مشخص است. همان طور که از قبل اعلام شده کی روش در بین ۱۰ تا ۱۲ مربی برتر دنیا قرار دارد و کارایی او برای همه مشخص است. ما هر چقدر مربی خوب به ایران بیاوریم به سود فوتبال کشورمان است.

بازیکن پیشین تیم ملی با بیان اینکه باید کی‌روش را نگه داریم و از او کار بکشیم، ادامه داد: قرار بود کی‌روش تیم‌های پایه ما را درست کند و برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای این تیم‌ها داشته باشد اما این اتفاق نیفتاد و بیشتر روزها و ماه‌های سال بیکار بود. اگر قرار است پول حرفه‌ای به او داده شود باید معقول باشد و از او کار کشید.

بیانی در پایان گفت: مسئولان ورزش کشور باید بدانند که اگر کی‌روش با تیم ملی به مرحله بعدی صعود کند قیمتش افزایش می‌یابد و باید بودجه لازم برای تمدید قرارداد او تأمین شود. مسئله دیگر این است که اگر هم به مرحله بعدی صعود نکنیم دیدار با آرژانیتن باعث شد که تمام دنیا ایران را بشناسند، بنابرین برای نگهداشتن کی روش نیاز به بودجه داریم.