خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | تساوی برزیل مقابل کرواسی در نیمه اول/ میزبان امیدوار به حرکات نیمار

تساوی برزیل مقابل کرواسی در نیمه اول/ میزبان امیدوار به حرکات نیمار

اولین دیدار جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با تساوی برزیل مقابل کرواسی در پایان نیمه اول همراه شد.

این بازی که در حضور ۶۱ هزار هوادار برگزار شد با گل به خودی مارسلو در دقیقه ۱۱ به سود کرواسی پیش رفت. این گل بر روی سانتر جلاوویچ از سمت چپ زمین و برخورد با پای مارسلو مدافع تیم ملی برزیل آرام آرام به قعر دروازه تیم میزبان جام جهانی رفت تا این کشور در شوک بزرگی فرو برود.

بعد از این گل تیم برزیل سراپا حمله شد و از همه راه‌های موجود به دروازه کرواسی تاخت که پلتیکوسا با عکس العمل های فوق العاده مانع از باز شدن دروازه اش شد.

13930321000246_PhotoI

در دقیقه ۲۴ با سماجت نیمار توپ خوبی در اختیار اسکار قرار گرفت و این بازیکن که ۷ روز پیش دختر دار شده با ضربه‌ای دیدنی دروازه کرواسی را با شوتی دیدنی تهدید کرد که باز هم پلتیکوسا با واکنشی دیدنی توپ را از دروازه دور کرد.

حملات برزیل ادامه داشت تا این که نیمار در دقیقه ۲۹ با ضربه‌ای دیدنی از پشت محوطه جریمه اولین گل برزیل در جام جهانی بیستم را به ثمر رساند تا همه چیز مساوی شود.

البته بعد از این گل برزیل باز هم حملاتی را روی دروازه کرواسی طراحی کرد که البته بی ثمر بود.

این بازی در پایان نیمه اول با نتیجه یک _ یک به پایان رسید.

در نیمه اول این دیدار نیمار اولین کارت زرد جام بیستم را از داور ژاپنی این بازی گرفت.

ترکیب برزیل:‌ژولیو سزار، دنی آلوز، تیاگو سیلوا، مارچلو، فرد، نیمار،‌اسکار، لوئیز گوستاویو، داوید لوییز، هالک، پائولونیو.

ترکیب کرواسی استیپه پلتیکوسا، سیمه ورسالژکو، ایوان پریسیچ، ودران کورلوکا،دژان لاورن، نیکیچا ژلاویچ، ایوان پاکیتیچ، لوکا مودریچ، داریوژ سرنا، ایویچا اولیچ و ماتئو کواچیچ.