خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | تساوی یک بر یک ایران و آنگولا

تساوی یک بر یک ایران و آنگولا

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران عصر امروز از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت کشورمان سومین و آخرین دیدار تدارکاتی خود در اردوی اتریش را مقابل آنگولا برگزار کرد.

شاگردان کی‌روش در این دیدار به مصاف تیمی دیگر از قاره آفریقا رفتند تا کادرفنی تیم ملی همچنان در اندیشه شبیه‌سازی دیدار با نیجریه در نخستین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشد.

تیم ملی کار خود را در این دیدار هجومی آغاز کرد و با شوت‌ نکونام در همان دقایق نخست می‌توانست دروازه حریف را باز کند. در ادامه روی دو ارسال از جناح چپ دو فرصت خوب گلزنی نصیب آزمون و انصاری‌فرد شد که ضربات سر این دو بازیکن نیز با فاصله کمی از بالای دروازه آنگولا به اوت رفت.

در نیمه اول این دیدار و در دقیقه ۲۴ جواد نکونام و سردار آزمون به خاطر مصدومیت جای خود را به رضا قوچان‌نژاد و رضا حقیقی دادند تا کابوس مصدومیت همچنان روی سر تیم ملی باشد.

در ادامه نیمه اول بازی پایاپای پیش رفت و بیشتر دو تیم به بازی خشن و فیزیکی روی آوردند و فرصت چندان خطرناکی در این دقایق روی دروازه‌ها ایجاد نشد. البته اشکان دژاگه با تکنیک خاص خود بارها حریف آفریقایی را در سمت راست آزار داد با این حال روی حرکات این بازیکن نیز فرصت گلزنی خاصی برای تیم ملی ایجاد نشد.

-IMG_0142

در ادامه سیلوا در دقیقه ۴۲ و روی یک کاشته ارسالی از سمت چپ تیم ملی و روی تعلل دنیل داوری گل اول آنگولا را به ثمر رساند. نیمه اول این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر به سود آنگولا پایان رسید.

با آغاز نیمه دوم تیم ملی برای جبران گل خورده بازی را هجومی آغاز کرد. در همین دقایق بختیار رحمانی گل تساوی را وارد دروازه حریف کرد که داور این گل را خطا اعلام کرد تا همچنان نتیجه به سود آنگولا باشد.

در دقیقه ۵۶ تیم ملی ایران سرانجام پس از مدت‌ها به گل رسید. در این دقیقه و روی فرار حاج صفی، انصاری‌فرد صاحب توپ شد و این بازیکن با یک شوت سرضرب دروازه آنگولا را باز کرد.

در دقیقه ۷۳ تیم ملی ایران روی ارسال بیت‌آشور، گوچی می‌توانست تیم ملی را صاحب گل برتری کند که ضربه بغل پای آرام مهاجم تیم ملی در آغوش گلر آنگولا آرام گرفت.

در ادامه بازی بیشتر در میانه‌های میدان دنبال شد و دو تیم بیشتر به ارزیابی هم پرداختند. با این حال باز هم ایران فرصت‌های بهتری برای خلق موقعیت داشت که این فرصت‌ها نیز به گل تبدیل نشد تا این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

داور اتریشی قضاوت این دیدار را برعهده داشت. وی به رضا حقیقی از ایران و وادو، پاپل، گوه‌یا از آنگولا کارت زرد نشان داد.

ترکیب ایران:

دنیل داوری (۶۶- سوشا مکانی) – محمدرضا خانزاده – حسین ماهینی – قاسم حدادی‌فر (۶۴- محمدرضا خلعتبری) – احمد آل‌نعمه – مهرداد بیت‌آشور – جواد نکونام (۲۴- رضا قوچان‌نژاد) – سردار آزمون (۲۴- رضا حقیقی) – احسان حاج صفی – کریم انصاری‌فرد (۷۱- مهدی شریفی) – اشکان دژاگه (۴۶- بختیار رحمانی)

سرمربی: کارلوس کی‌روش

تیم ملی ایران پس از این دیدار امشب به ایران بازخواهد گشت. ایران در ۳ بازی تدارکاتی خود در اتریش مقابل بلاروس و مونته‌نگرو به دو تساوی بدون گل رسید و مقابل آنگولا نیز یک بر یک متوقف شد.
– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930309000621#sthash.qL6HJHZQ.dpuf