خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | تیم ملی ایران در میان استقبال برزیلی‌ها به کوریتیبا رسید + تصاویر

تیم ملی ایران در میان استقبال برزیلی‌ها به کوریتیبا رسید + تصاویر

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کاروان تیم ملی فوتبال کشورمان بعد از برگزاری آخرین تمرین خود در کورینتیانس و کمپ یواخیم گراوا به کوریتیبا رفت.

کاروان تیم ملی فوتبال کشورمان که برای برگزاری دیدار با نیجریه به کوریتیبا سفر کرده در میان تشویق هواداران تیم ملی وارد این شهر شد. پیش از این سفر و در پایان تمرین دیروز (شنبه) بازیکنان گردهم آمده و ضمن توجه کامل به صحبت‌های کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی که با شور و حرارات خاصی برای آنها صحبت می‌کرد، حلقه اتحاد تشکیل دادند. ملی‌پوشان پس از پایان صحبت‌های کی‌روش سه بار نام ایران را فریاد زدند.

ملی‌پوشان پس از استراحتی کوتاه پس از صرف ناهار، کمپ تیم ملی را در ساعت ۱۵:۴۵ به مقصد فرودگاه ترک کرده و پس از ورود به فرودگاه، بدون حضور در صف انتظار و انجام تشریفات سفر، مستقیماً از باند فرودگاه وارد محل پذیرایی تیم‌های شرکت‌کننده در جام جهانی شدند تا پس از صدور کارت پرواز بتوانند به سمت کوریتیبا حرکت کنند.

مسیر حرکت ملی‌پوشان در داخل این بخش از فرودگاه بزرگ سائوپائولو کاملاً به شکلی فوتبالی درآمده بود و ضمن نصب پرچم ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی از نمادهای فوتبالی متعددی استفاده شده بود.

در اتاق کناری سالن انتظار فرودگاه، لباس تمام تیم‌هایی که از طریق فرودگاه سائوپائولو وارد شده بودند و لباس تیم‌های‌شان توسط بازیکنان و اعضای کادر فنی آنها امضا شده بود قرار گرفته بود. در مرکز این سالن لباس تیم‌های ایران، برزیل و کاستاریکا دیده می‌شد که حکایت از آن داشت که این تیم پیش از ما به عنوان آخرین تیم سائوپائولو را ترک کرده است.

بازیکنان در زمان مقرر و با در اختیار داشتن کارت‌های پرواز خود وارد گیت پرواز شده و مستقیماً از طریق باند پرواز وارد هواپیما شدند و هواپیمای تیم ملی ساعت ۱۷:۰۵ به سمت کوریتیبا حرکت کرد و ساعت ۱۸ وارد فرودگاه این شهر شد. تیم ملی ایران در بدو ورود و در پای پرواز مورد استقبال افسر ارشد پلیس ایالتی قرار گرفت و به سمت هتل خود حرکت کرد.

در تمام مسیر حرکت تیم ملی اسکورت پلیس این تیم را همراهی می‌کرد. در تمام تقاطع‌ها مردم برزیل مشتاقانه ضمن گرفتن فیلم و عکس از اتوبوس تیم ملی، برای بازیکنان این تیم دست تکان می‌دادند. دمای کوریتیبا حدود ۲۰ درجه سانتیگراد و هوای آن نیمه ابری است. در زمان ورود اتوبوس تیم ملی به هتل پستانا که محل اقامت تیم ملی در این شهر است، تعداد زیادی از ایرانیان مشتاق تیم ملی مقابل هتل این تیم به تشویق بازیکنان پرداختند. البته لازم به ذکر است که تعدادی از برزیلی‌های این شهر نیز در میان ایرانیان حضور داشتند. بازیکنان تیم ملی پس از ورود به هتل بیرون آمده و به مردم حاضر در خیابان که برای تشویق آنها آمده بودند، ادای احترام کردند.

شهر کوریتیبا برخلاف شهر سائوپائولو که شهری شلوغ، پرازدحام و پرترافیک است، شهری است زیبا با معماری خاص منطقه آمریکای جنوبی و فرودشگاه‌ها و رستوران‌های متعدد که در بدو امر توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. کوریتیبا شهری است با خیابان‌های عریض و اتوبان‌های زیبا که تصور کسانی که در ابتدای ورود خود سائوپائولو را به عنوان نماد برزیل می‌بینند، تغییر می‌دهد. هتل تیم ملی در مرکز این شهر قرار دارد.