خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | حجازی: فدراسیون باید قرارداد کی‌روش را ۴ یا ۵ ساله تمدید کند

حجازی: فدراسیون باید قرارداد کی‌روش را ۴ یا ۵ ساله تمدید کند

آتیلا حجازی در  گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص نمایش موفقیت آمیز ایران مقابل آرژانتین گفت: من هم مثل خیلی ها فکر می‌کردم با اختلاف دو یا سه گل شکست بخوریم ولی شرایط طور دیگری رقم خورد. البته باید در نظر گرفت آرژانتین هم آن تیم پرقدرت همیشگی نیست، خصوصا در خط دفاعی که بسیار متزلزل است. ایران هر وقت اراده کرد روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شد و موقعیت‌های ما بیشتر و جدی تر از آرژانتین بود. آنها فقط یک موقعیت مهم داشتند.

او ادامه داد: واقعا حیف شد که در دقیقه ۹۲ گل خوردیم و کام ایرانی‌ها تلخ شد. اگر بازی مساوی می‌شد اتفاق بزرگی رقم می‌خورد. بدون شک این بهترین بازی تیم‌ ملی‌ در تاریخ فوتبال ما بود.

139303221951038102980773

حجازی در خصوص اشتباه نکونام در دقایق پایانی که منجر به گل آرژانتین شد گفت: فوتبال همین است، ممکن بود این اشتباه توسط یک بازیکن دیگر صورت بگیرد و ما نباید تقصیرها را به گردن نکونام یا شخص خاصی بیندازیم. نکونام در طول بازی نمایش مثبتی داشت، درست مثل دیگر بازیکنان ایران که باعث شدن چنین عملکردی را رقم بزنیم. حالا همه نگاه‌ها به فوتبال ایران تغییر کرده است.

مربی پیشین استقلال در مورد عملکرد کی‌روش در تیم‌ ملی‌ اظهار داشت: آن اوایل و در بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی عملکرد خوبی از تیم‌ملی‌ ندیدیم. فکر  نمی‌کردم شرایط تیم‌ ملی‌ اینگونه تغییر کند ولی اردوهای کی‌روش همه چیز را تغییر داد. او میانگین دوندگی بازیکنان را به شکلی فوق العاده بالا برد و وقتی تیم را به این خوبی آماده کرد قطعا لایق ستایش و تعریف است. ما تعارف نداریم و وقتی نیاز به تعریف باشد باید این کار صورت بگیرد.

حجازی خاطرنشان کرد: من معتقدم فدراسیون باید قرارداد ۴ یا ۵ ساله با کی‌روش امضا کند تا در جام‌جهانی بعدی هم او را در اختیار داشته باشیم. فکر می‌کنم چندان جالب نیست که از کی‌روش در نهایت به یک مربی ایرانی برسیم. حتی اگر مربی خارجی هم بیاوریم زمان طولانی می‌خواهیم تا او با شرایط فوتبال ایران آشنا شود. کی‌روش با همه چیز آشناست و امیدوارم اتفاقی نیفتد که این مربی را از دست داده و به عقب برگردیم.

وی گفت: آرزو می‌کنم ایران بوسنی را شکست داده و به مرحله بعدی صعود کند.