خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | حسینی: مجلس نمی‌تواند به صورت مستقیم به تیم ملی فوتبال کمک کند

حسینی: مجلس نمی‌تواند به صورت مستقیم به تیم ملی فوتبال کمک کند

به گزارش جام جهانی آنلاین و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سیدهادی حسینی، سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در حاشیه همایش همبستگی ملی در حمایت از تیم ملی گفت: از افتخارات هر کشوری است که تیم ملی فوتبالش به جام جهانی صعود کند و خوشبختانه این اتفاق برای ما رخ داد. حالا باید در استان‌ها و شهرستان‌های‌مان فضایی را مهیا کنیم که در نهایت به حمایت از تیم ملی منجر شود.139211162111595972062443

وی ادامه داد: در این راه کمک رسانه‌ها بسیار پررنگ خواهد بود. ما باید از تمام امکانات‌مان در تمام سطوح مدیریتی کشور استفاده کنیم که شرط اولش حضور رسانه‌ها است. در این بین مردم و مسئولان هم باید کمک کنند.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که «آیا واقعاً مردم می‌توانند در این بخش کمک‌رسان باشند؟»، اظهار داشت: انقلاب و استحکام آن همه به خاطر حضور مردم است و نقش مردم در این‌گونه موارد بسیار زیاد است. ما مردم منسجمی داریم که فقط باید این انسجام در بین آنها تقویت شود.

حسینی در پاسخ به این پرسش که «اگر پرسپولیس و استقلال خصوصی‌ نشوند مجلس از وزیر ورزش سوال خواهد کرد؟»، تاکید کرد: بله این قانون است که باید اجرا شود و البته فقط متعلق به پرسپولیس و استقلال نیست، بلکه باید تمام شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی افزود: ما مخالف کمک به باشگاه‌ها نیستیم اما معتقدیم قانون باید اجرا شود. ۲۰ سال است که عجله نکردیم و الان هم بحث عجله نیست ولی باید گام‌های لازم برداشته شود. بالاخره هر قانونی برای خودش زمان دارد و اگر ما ببینیم وزیر در حال اجرای فرایند خصوصی‌سازی است در این مورد کمک می‌کنیم.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس به تیم ملی فوتبال ایران کمک مالی خواهد کرد تصریح کرد: مجلس نهادی نیست که بتواند به صورت مستقیم کمک مالی کند اما می‌تواند توصیه کند که این اتفاق رخ بدهد همانطور که در بودجه سال ۹۳ کشور مقداری پول برای حضور بهتر تیم ملی در جام جهانی در نظر گرفته شده است.

حسینی در مورد اینکه آیا به نظرش فساد در فوتبال وجود دارد، گفت: من به این موضوع اعتقاد ندارم که به این صورت که می‌گویند در فوتبال فساد وجود دارد، البته در فوتبال ممکن است که فساد باشد اما عمومی و فراگیر نیست. در نهایت مسئله به صورتی نیست که مجلس بخواهد به آن ورود کند.