خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | حضور وزیر خارجه، جواد ظریف در تمرین تیم ملی فوتبال

حضور وزیر خارجه، جواد ظریف در تمرین تیم ملی فوتبال

به گزارش جام جهانی آنلاین، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به اردوی تیم ملی در والتراسدورف آمد و با اعضای تیم ملی ایران دیدار کرد.

در آغاز این دیدار دبیرکل فدراسیون ضمن خیرمقدم به دکتر ظریف و هیئت همراه گفت: در ابتدا و از طرف فدراسیون فوتبال، بازیکنان و کادر فنی تیم ملی حضور شما در اردوی تیم ملی را خیرمقدم می‌گویم و اجازه می‌خواهم گزارشی کوتاه از تلاش سه سال پیش تاکنون فدراسیون فوتبال و بازیکنان تیم ملی که تحت مربیگری کارلوس کی‌روش  انجام داده‌اند ارائه کنم.

1498783_802296049781845_7389098771701686844_o

محمدنبی در ادامه افزود: از سه سال پیش تاکنون که کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی فعالیت خود را با تیم ملی ایران آغاز کرده حدود ۳۵۰ روز را در ۲۶ مرحله اردوی تدارکاتی حضور داشته است که طی این اردوهای تدارکاتی و رسمی مسابقات مختلفی برگزار شده است که در کارنامه تیم ملی ایران در این مدت حدود ۷۰ درصد موفقیت دیده می‌شود. پس از برگزاری این اردوهای بلند مدت و برنامه‌ریزی‌های مختلف توانستیم به عنوان تیم اول به جام جهانی صعود کنیم.

سرپرست تیم ملی گفت: فیفا دارای ۲۰۸ عضو است و از میان آنها ۳۲ کشور در این جشنواره بزرگ جهانی حضور دارند و تیم ملی کشورمان با حضور در این کمپ‌های تمرینی و انجام تدارکات در نظر دارد از شان نام ایران دفاع کند و همه ما می‌خواهیم فارغ از هر نتیجه‌ای سفیران خوبی چه به لحاظ فوتبالی و چه به لحاظ اخلاقی برای کشور عزیزمان باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم