خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | داوری: می‌توانیم از تیم‌های غافلگیرکننده جام جهانی ۲۰۱۴ باشیم

داوری: می‌توانیم از تیم‌های غافلگیرکننده جام جهانی ۲۰۱۴ باشیم

دنیل داوری در آستانه مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل گفت‌وگویی با بخش فارسی دویچه‌وله انجام داده و درباره وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در این مسابقات صحبت کرده است. دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که ملی‌پوشان ایران شانس صعود از مرحله گروهی جام جهانی را دارند. به باور او تیم ایران می‌تواند یکی از تیم‌های غافلگیرکننده مسابقات جام جهانی برزیل باشد.

دنیل داوری، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگویی با خبرگزاری آلمان از شانس خوب ملی‌پوشان ایران برای صعود موفق از مرحله گروهی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل گفت و تصریح کرد: ما با عملکرد تیمی خود و همچنین با توجه به روحیه تیمی خوبی که در بین بازیکنان حاکم است، می‌توانیم بدون شک یکی از تیم‌های غافگیرکننده مسابقات باشیم.

تیم ملی ایران در جام جهانی با تیم‌های آرژانتین، بوسنی‌وهرزگوین و نیجریه در گروه F رقابت خواهد کرد.

دروازه‌بان ۲۶ ساله ملی که تا فصل پیش در خدمت باشگاه آلمانی اینتراخت برانشوایگ بود، در فصل آینده در باشگاه سوئیسی گراس‌هاپرز زوریخ توپ خواهد زد. وی حضورش در مسابقات جام جهانی را افتخاری بزرگ برای خود خواند و گفت: حضور در تیم ملی فوتبال ایران همیشه آرزوی من بود.

داوری تأکید کرد: اینکه من برای تیم ملی فوتبال ایران به میدان می‌روم، باعث افتخار خانواده‌ام است.

دنیل داوری که در گیسن (شهری در نزدیکی فرانکفورت) به دنیا آمده، دورگه است. او پدری ایرانی و مادری لهستانی – آلمانی دارد. در ماه ژانویه سال ۲۰۱۳ بود که کارلوس کی‌روش، سرمربی ایران داوری را به تیم ملی فوتبال دعوت کرد.

داوری تاکنون چهار بازی ملی برای ایران انجام داده است. او در این گفت‌وگو همچنین از عشق و شور ایرانیان به فوتبال یاد کرده و آنان را «دیوانه فوتبال» خوانده است.

با توجه به اهمیتی که کی‌روش، سرمربی ایران برای بازیکنان لژیونر قائل است، داوری نیز امید دارد که بتواند به عنوان سنگربان شماره یک ایران در مسابقات جام جهانی قدم به میدان بگذارد. وی همچنین همبستگی حاکم میان ملی‌پوشان ایران را ستوده و گفت که برخورد دیگر بازیکنان تیم ملی با او که دورگه است، تحسین‌برانگیز بوده است.

دنیل پیش از پیوستن به تیم ملی ایران نمی‌توانست فارسی صحبت کند اما پس از دعوت کی‌روش فراگیری «زبان پدری‌اش» را آغاز کرد. او در این باره خاطرنشان کرد: من یک کمی فارسی می‌فهمم اما حرف زدن به فارسی هنوز برایم دشوار است. البته در زمین بازی و تمرینات همه چیز خوب پیش‌ می‌رود و مشکلی وجود ندارد.