خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | دقایق ۳۰ و ۷۰ زمان توقف مسابقات جام جهانی

دقایق ۳۰ و ۷۰ زمان توقف مسابقات جام جهانی

به گزارش جام جهانی آنلاین، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر احمد هاشمیان گفت: بر اساس قوانین در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ داور مسابقه و مسئولان کمیته‌ پزشکی فیفا شرایط آب و هوایی محل برگزاری بازی را بررسی خواهند کرد و در صورتی که هوا مرطوب باشد به بازیکنان این اجازه خواهد داده شد که بین هر نیمه زمانی را به نوشیدن آب اختصاص دهند.

وی ادامه داد: در خصوص آشامیدن آب در بین بازی، بر اساس مطالعات در مرکز پزشکی فیفا، مشخص شده در شرایط آب و هوای گرم بازیکنان برای حفظ سلامتی و سطح عملکردشان، باید آب از دست رفته بدن را جبران کنند بر همین اساس در دستورالعمل فیفا آمده که در نیمه اول در دقیقه ۳۰ و در نیمه دوم در دقیقه ۷۰ باید داور به عنوان زمان نوشیدن آب، بازی را متوقف کند و بازیکنان ملزم هستند که از آب استفاده کنند تا در اثر گرما دچار آسیب نشوند.

هاشمیان عنوان کرد: این مطالعات در جهت ارتقای سطح عملکرد حرفه ای ورزشکاران در مرکز تحقیقات و ارزیابی پزشکی فیفا به شکل گسترده ای در حال انجام است که به کشورهای مختلف این مسئله اعلام شده و کشورها بر مبنای شرایط جغرافیایی خود از این موضوع می توانند استفاده کنند. بر همین اساس طبق اعلام فیفا، کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال شرایط تیم های حاضر در جنوب کشور که در مسابقات مختلف حضور دارند را بررسی می کند و با توجه به اینکه در شرایط زمانی بالا ورزش می کنند این بحث را مورد مطالعه قرار داده و با جمع بندی شرایط موجود، موضوع را به کمیته داوران اعلام خواهیم کرد.

fifa-2014

وی درباره انجام تست نمونه گیری کنترل دوپینگ گفت: در مسابقات حساس در سطح جام جهانی از بازیکنان تست نمونه دوپینگ گرفته می شود که طبق روال گذشته از دو بازیکن از هر کشوری نمونه گیری صورت می گیرد و تیم هایی که به مرحله بالاتر صعود می کنند حجم تست نمونه های کنترل دوپینگ نیز بالاتر می رود. بر همین اساس هرمسابقه ای که تحت مدیریت فیفا برگزار می شود تمام فرایند نمونه گیری آن از آغاز تا صدور احکام توسط کمیته فیفا انجام می شود.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال درباره تست نمونه گیری در مسابقات لیگ برتر فوتسال که به هفته های پایانی خود می رسد گفت: بر اساس حساسیتی که در پایان فصل رقابت های فوتسال وجود دارد، طبق الگوی پیش بینی شده حجم نمونه گیری ها بیشتر خواهد شد.

هاشمیان در ادامه با اعلام این موضوع که متاسفانه باشگاه های حاضر در لیگ فوتسال از برگزاری دوره های آموزشی مبانی مبارزه با دوپینگ استقبال نکرده اند، گفت: در خصوص تیم های حاضر در لیگ فوتسال کشور همچنان با نقیصه برگزار نشدن دوره های آموزشی روبه رو هستیم. علیرغم همه ابلاغ ها و نامه هایی که از طرف کمیته پزشکی و سازمان لیگ فوتسال اعلام شده، متاسفانه باشگاه ها هیچ حمایتی از برگزاری دوره های آموزشی نکرده و همیشه این نگرانی وجود دارد تا بازیکنان قربانی ناآگاهی از قوانین و روابط حاکم بر کنترل دوپینگ شوند. ضمن اینکه این مسئله باعث نمی شود کمیته پزشکی تست نمونه گیری دوپینگ از بازیکنان را انجام ندهد.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در پایان گفت: به باشگاه های حاضر در لیگ اعلام می کنم که کمیته پزشکی به صورت رایگان در محل باشگاه مدرسین خود را اعزام می کند تا به کادر فنی و پزشکی و بازیکنان آموزش لازم را بدهند تا با ارتقای سطح آگاهی و دانش سطح بازیکنان از عواقب ناگوار مثبت شدن نمونه دوپینگ جلوگیری کنیم.