خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | دکتر روحانی: تیم ملی فوتبال ایران نماینده شایسته ای برای ایران، ایمان و اخلاق اسلامی باشد

دکتر روحانی: تیم ملی فوتبال ایران نماینده شایسته ای برای ایران، ایمان و اخلاق اسلامی باشد

در این جلسه وزارت ورزش وجوانان گزارشی از جام جهانی فوتبال وتمهیدات حضور شایسته تیم ملی فوتبال در این بازیها به هیئت دولت ارایه داد.

همچنین وزارت امور خارجه نیز آمادگی های نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از اتباع خبر داد وصدا وسیما هم از اقداماتی که برای پخش زنده همه بازیها تمهید شده است به هیئت وزیران گزارش داد.
روحانی در این جلسه ضمن تشکر از وزارت ورزش وجوانان ، وزارت امور خارجه وسازمان صدا وسیما درباره اقدامات انجام شده از همه بازیکنان مربیان وکادر فنی که در این خصوص نقش آفرینی کردند سپاسگزاری کرد
رئیس جمهور پیروزیهای درخشان تیم ملی والیبال وکشتی را در تشویق مردم به ورزش موثر دانست و ورزش را عاملی مهم در سلامت نسل جوان ودوری آنان از مفاسد عنوان کرد
روحانی تقویت روحیه افتخار ملی را یکی از ضرورت ها در افزایش نشاط جامعه وپیشرفت کشور ذکر کرد و در کنار عوامل مهمی چون انقلاب اسلامی، دانشمندان وفرهیختگان بزرگ وتاریخ شکوهمند کشور که در شکل گیری روحیه اعتماد به نفس ملی دخیل هستند ورزش و به ویژه فوتبال را برای بخش عظیمی از جامعه وخصوصا جوانان غرورآفرین دانست .

139303151514367102927523
روحانی افزود مردم متوقع بازی خوب جوانمردانه، غیرتمندانه وتکنیکی ورعایت ادب واخلاق هستند و انتظار دارند تیم ملی فوتبال ایران نماینده شایسته ای برای ایران و ایمان واخلاق اسلامی باشد.
همچنین معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهور نیز به ارایه دو گزارش با موضوعات “طرح آمایش سرزمین” و”نظام ملی شاخص های ارزیابی توسعه وسامانه آن و رصد آمایش” پرداخت .
رئیس جمهور با تشکر از معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی ،بحث آمایش سرزمین را بسیار مهم دانسته وبر توجه کامل به مزیت های نسبی هر استان ،بخش واقلیم وتحقق توازن منطقه ای در برنامه ریزی ها به ویژه برنامه ششم توسعه تاکید کرد ومعاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی را به تمرکز ویژه بر حل مشکلات اساسی کشور در قالب برنامه آمایش توصیه کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت