خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | رئیس فدراسیون فوتبال: ایران و کره جنوبی مهد فوتبال آسیا هستند

رئیس فدراسیون فوتبال: ایران و کره جنوبی مهد فوتبال آسیا هستند

به گزارش جام جهانی آنلاین و به نقل ازخبرگزاری تسنیم، علی کفاشیان پس از عقد قرارداد همکاری میان دو فدراسیون فوتبال ایران و کره جنوبی اظهار داشت: از مدت‌ها پیش رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی را دعوت کرده بودیم.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین فدراسیون‌های ایران و کره جنوبی افزود: در این تفاهم‌نامه در مورد همکاری‌های آموزشی و اعزام مربی توافق کردیم، همچنین قرار است در مهر یا آبان ماه بازی دوستانه با کره جنوبی داشته باشم. علاوه بر این در مورد تیم امید نیز صحبت‌هایی داشتیم و قرار شد تیم‌های المپیک دو کشور دیدارهایی داشته باشند. احتمالاً دو بازی دوستانه خواهیم داشت که ابتدا کره قرار است به ایران بیاید.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: فوتبال ایران و کره جنوبی از قدرت‌های آسیا هستند اما در هیئت رئیسه AFC نماینده ندارند.

239337_289

وی در مورد اینکه در این تفاهم‌نامه چه مسائلی برای طرف کره‌ای در نظر گرفته شده است، تأکید کرد: کره جنوبی در بسیاری موارد مانند فوتسال و فوتبال ساحلی به ما نیاز دارد.

کفاشیان در مورد اینکه ایران چه نیازی به تعامل با کره جنوبی دارد، گفت: ما فقط به خداوند متعال نیاز داریم.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران از خبرنگاران خواست تا در مورد صحبت رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی در مورد حمایت از میزبانی ایران در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا سؤال نکنند و گفت: رئیس فدراسیون کره جنوبی تنها یک سال است که انتخاب شده و  کم تجربه است. البته ما او را در ماشین حسابی ساختیم اما با این سؤال آن را خراب می‌کنید.

وی اظهار داشت: ایران و کره جنوبی مهد فوتبال آسیا هستند و تیم‌های خوبی دارند. البته تیم ایران قدرتمندتر است و کره‌ای‌ها هم این موضوع را می‌دانند!

کفاشیان در مورد اینکه چرا کسی به استقبال تیم ملی فوتسال نرفت و برای آنها گل نبرد هم خاطرنشان کرد: صبح با وزیر جلسه‌ای داشتیم و عصر امروز نیز همراه با رئیس فدراسیون کره جنوبی بودیم، ضمن آنکه  بازیکنان ما خودشان گل هستند!

وی در مورد وضعیت خسوس کاندلاس (سرمربی تیم ملی فوتسال) تصریح کرد: او کار خود را به بهترین شکل انجام داده است. مقابل ژاپن از حریف‌مان سرتر بودیم. تیم ملی فوتسال ایران شرایط بسیار خوبی دارد و به طور حتم در جام جهانی حرف بسیاری برای گفتن خواهد داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال در این مورد که فوتبال ایران چگونه به دنبال کسب کرسی در AFC خواهد بود هم تأکید کرد: اکنون افرادی در هیئت رئیسه AFC سمت دارند که تیم‌های کشورشان قدرتمند نیستند. باید افرادی در این بخش‌ها باشند که فوتبال‌شان سطح بالا و تأثیرگذار است.