خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | رنگ پیراهن تیم ملی ایران در ۳ بازی مرحله گروهی

رنگ پیراهن تیم ملی ایران در ۳ بازی مرحله گروهی

به گزارش جام جهانی آنلاین، به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حدود ۴ ماه دیگر آغاز می‌شود که موضوع پیراهن تیم‌‌های شرکت کننده، برندها و رنگ لباس آنها در این رقابت‌ها همچنان از مباحث داغ رسانه‌های معتبر خارجی و داخلی به شمار می‌رود.

بر همین اساس در گزارشی کوتاه قصد داریم رنگ پیراهن تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را مورد ارزیابی قرار داده با این توضیح که هنوز رنگ پیراهن تیم‌ها در رقابت‌های فوق از سوی فیفا مشخص نشده و در این گزارش بیشتر قصد داریم احتمالات را بررسی کنیم.

طبق اعلام آل‌اشپورت برند حامی پیراهن تیم ملی، تیم ملی ایران در جام جهانی در دو دیدار با پیراهن سفید و در یک دیدار هم با پیراهن قرمز به میدان خواهد رفت، روندی که در جام‌های جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و ۲۰۰۶ آمریکا هم وجود داشت و در این دو جام هم تیم ملی ایران در دو دیدار با پیراهن سفید و در یک دیدار هم پیراهن قرمز به میدان رفت.

(رنگ پیراهن اول تیم ملی ایران سفید و رنگ دوم پیراهن این تیم قرمز است.)

*برنامه‌های دیدار تیم ملی ایران در گروه F:

۲۶/۰۳/۹۳

ایران – نیجریه (ورزشگاه بایکسادا شهر کوریتیبا)

۳۱/۰۳/۹۳

ایران – آرژانتین (رزشگاه مینیرائو شهر بلو هوریزنته)

۰۵/۰۴/۹۳

ایران – بوسنی و هرزگوین (ورزشگاه فونته نووا شهر سالوادور)

iran-team

ایران – نیجریه

(رنگ اصلی پیراهن تیم ملی نیجریه سبز و رنگ دوم پیراهن این تیم سفد است.)

تیم ملی کشورمان در نخستین مسابقه خود به مصاف نیجریه می‌رود. رنگ اصلی تیم ملی نیجریه سبز است و این احتمال که تیم ملی ایران با پیراهن سفید مقابل این تیم به میدان برود، بسیار زیاد است. هر چند که تیم ملی در جام جهانی ۲۰۰۶ مقابل مکزیک سبزپوش، قرمزپوش بود و همین موضوع باعث می‌شود تا احتمال کمی را برای سرخ‌پوش بودن ایران مقابل نیجریه در جام جهانی برزیل قائل باشیم.

ایران – آرژانتین

(رنگ اصلی پیراهن تیم ملی آرژانتین سفید و آبی و رنگ دوم پیراهن این تیم آبی پررنگ است.)

تیم ملی ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی که بدون شک حساس‌ترین دیدار هم خواهد بود مقابل تیم مطرح آرژانتین به میدان می‌رود.

آرژانتین همواره در تاریخ فوتبال با پیراهن‌های سفید و آبی کمرنگ شناخته می‌شود و تیم ملی کشورمان به احتمال فراوان، لباس قرمز خود را برای این دیدار انتخاب خواهد کرد.

برای دیدار با آرژانتین، معمولا تیم‌هایی که پیراهن‌های اول تیمشان سفید است، رنگ دوم پیراهن‌ها خود را می‌پوشند، هرچند که در گذشته، تیم‌هایی بوده‌اند که با وجود پوشش سفید و آبی آرژانتینی‌ها با پیراهن سفید هم به میدان رفته‌اند که همین موضوع هم عاملی می‌شود تا برای تیم ملی ایران در این دیدار شانسی هرچند اندک برای سفیدپوش بودن قائل باشیم که در این صورت احتمالاً آرژانتین هم با پیراهن دوم خود یعنی آبی پررنگ (سورمه‌ای) به دیدار ایران خواهد آمد.

ایران – بوسنی

(رنگ اصلی پیراهن تیم ملی بوسنی آبی و رنگ دوم پیراهن این تیم سفید است.)

ایران در دیدار پایانی خود در مرحله گروهی به مصاف بوسنی می‌رود؛ تیمی که نخستین حضور خود در جام جهانی را تجربه می‌کند.

تیم ملی بوسنی در این رقابت‌ها قرار است با پیراهن آبی به میدان برود و در واقع رنگ اصلی پیراهن این کشور آبی خواهد بود، هرچند که هنوز رونمایی خاصی از پیراهن‌های این تیم انجام نشده و در فضای مجازی از طرح پیراهن‌های این تیم در جام جهانی خبر خاصی نیست.

تیم ملی ایران در صورتی که در یکی از دو دیدار اول، رنگ قرمز را تجربه کند، به طور حتم مقابل بوسنی با پیراهن سفید به میدان می‌رود، در غیر این صورت شاهد جدال بازیکنان قرمز و آبی در قالب تیم‌های ملی ایران و بوسنی در شهر سالوادور خواهیم بود.