خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | روبات‌ها در کنار پلیس امنیت جام جهانی را تامین می‌‎کنند

روبات‌ها در کنار پلیس امنیت جام جهانی را تامین می‌‎کنند

به گزارش جام جهانی آنلاین براساس گزارشی که در سایت “Robohub.com” منتشر شده است روبات‌های آمریکایی هم برای تامین امنیت رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ به کمک پلیس برزیل خواهند آمد. براساس این گزارش قرار است کمپانی آمریکایی «آی‌روبات» تعداد ۳۰ دستگاه روبات «پکبوت» را در ازای ۷.۲ میلیون دلار در اختیار دولت برزیل قرار دهد تا امنیت مسابقات جام جهانی را تأمین کنند.139212031110277912184493

در حال حاضر در حدود بیش از ۲ هزار دستگاه از این روبات‌ها که کاملاً جنبه نظامی دارند در کشورهای عراق و افغانستان در کنار ارتش ایالت متحده آمریکا مشغول به انجام ماموریت هستند. پکبوت‌ها اولین روبات‌هایی بودند که پس از زلزله و سونامی توهوکو ژاپن وارد نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما که آسیب جدی دیده‌ بود، شدند.

روبات‌های کمپانی آی‌روبات که موارد استفاده مختلفی دارند برای انجام ماموریت‌هایی همچون خنثی‌سازی بمب، بازرسی مواد منفجره، کمک به تیم‌های امنیتی، جمع‌آوری نمونه هوا برای تشخیص عوامل شیمیایی و رادیولوژیک، جهت‌یابی صوتی، شلیک گلوله با زاویه، ارتفاع و برد مناسب طراحی شده‌اند.

با توجه به ناآرامی‌ها و اعتراضات اخیر مردمی در کشور برزیل به نظر می‌رسد دولت به کمک چنین روبات‌هایی نیاز داشته باشد. به این ترتیب این روبات‌ها در ۱۲ شهر که میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ خواهند بود مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این روبات‌‌ها که حالتی جمع‌شونده دارند بسیار سبک هستند و تنها ۱۸ کیلوگرم وزن دارند. همچنین سرعت پکبوت‌ها به ۱۴ کیلومتر در ساعت می‌رسد.