خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | ساعت برگزاری بازی‌های جام جهانی تغییر نمی‌کند

ساعت برگزاری بازی‌های جام جهانی تغییر نمی‌کند

با وجود نگرانی‌هایی که در خصوص هوای گرم برزیل در زمان برگزاری رقابت‌های جام جهانی و تاثیر آن بر عملکرد بازیکنان وجود دارد، فیفا اعلام کرد که ساعات تعیین شده برای برگزاری بازی‌ها تغییر نخواهد کرد اما امکان وجود دارد که در برخی بازی‌ها با توجه به وضعیت آب و هوایی به بازیکنان زمان‌های استراحت کوتاهی برای نوشیدن آب داده شود.

بسیاری از اهالی ورزش نسبت به گرمی آب و هوا در زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی به خصوص در قسمت شمال برزیل ابراز نگرانی کرده‌اند و حتی اتحادیه بازیکنان برزیل از فیفا به خاطر بی‌توجهی به سلامت بازیکنان شکایت کرده است.

هفته گذشته این اتحادیه شکایتی علیه فیفا ترتیب داد تا این سازمان را مجبور کند زمان برگزاری ۲۴ بازی جام جهانی را که قرار است در ساعت ۱۳ به وقت محلی برگزار شوند را تغییر دهد چرا که گرمای شدید و رطوبت بالای هوا در آن ساعت را برای سلامتی بازیکنان مضر می‌داند.

طبق ادعای این اتحادیه در هر یک از این بازی‌ها، در هر نیمه باید حداقل ۲ دقیقه به بازیکنان وقت استراحت داده شود تا آب بنوشند. فیفا نسبت به این درخواست مخالفت سفت و سختی نداشته اما درخواست برای تغییر زمان بازی‌ها را رد کرده است.

در بیانیه‌ای که در سایت فدراسیون جهانی فوتبال قرار گرفته، آمده است: تیم پزشکی فیفا همیشه و با دقت تمام مکان‌هایی که میزبان رقابت‌های تحت مدیریت فیفاست را به منظور حفظ سلامت بازیکنان بررسی می‌کند با این حال امکان گنجاندن وقت‌های استراحت برای هر یک از ۶۴ بازی رقابت‌ها به طور جداگانه بررسی می‌شود. در هر حال چنین وقفه‌هایی قبل از شروع بازی‌ها لحاظ نخواهد شد.