خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | خبر فوری: ساعت و زمان پخش مراسم افتتاحیه جام جهانی

خبر فوری: ساعت و زمان پخش مراسم افتتاحیه جام جهانی

خبر فوری: مراسم افتتاحیه جام جهانی، ساعت ۲۲:۳۰ امشب به وقت ایران پخش خواهد شد.

پخش به صورت آنلاین از وب سایت های اینترنتی و شبکه های تلویزیونی سراسر جهان صورت خواهد گرفت.

تصاویر مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

تب و تاب فوتبال از پنچشنبه شب به اوج خود در جهان خواهد رسید و با به صدادر آمدن سوت آغاز بیستمین دوره مسابقات تیم‌های حاضر به رقابت برای قهرمانی خواهند جنگید.

بنابر گفته دافن کورنز کارگردان مراسم افتتاحیه جام جهانی برزیل این مراسم ساعت ۲۲:۳۰ پنجشنبه ۲۲ خرداد در ورزشگاه ” کورنتیانس ” شهر سائوپائولو آغاز می شود.

به گفته مسئولان برگزاری این مراسم باشکوه ترین افتتاحیه تاریخ جام جهانی خواهد بود.
در این مراسم ۲۵ دقیقه‌ای ۶۰۰ هنرمند به اجرای نمایش می‌پردازند و قرار است روحیه عشق به فوتبال مردم برزیل در آن به نمایش درآید.
ازویژگی‌ها این مراسم وجود یک توپ بزرگ ونورانی در مرکز زمین است که داخل آن ۹۰هزار رشته نوری قرار دارد.
به گفته کورنز برای تهیه هر دقیقه از این مراسم ۲۵ دقیقه ای ۲۰ ساعت کار انجام شده است.
بلافاصله بعد از مراسم افتتاحیه تیم‌های برزیل و کرواسی به رقابت می‌پردازند تا بدین ترتیب مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ در برزیل آغاز شود.
شایان ذکر است سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال ( فیفا) دیلما روسف رئیس جمهوری برزیل در این مراسم سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، مسئولان برگزاری مراسم افتتاحیه جام بیستم در حالی خود را برای انجام این مراسم در شهر سائوپائولو آماده می‌کند که امیدوارند اتفاقات ناگوار ۲۰ سال قبل و در جام ۱۹۹۴ آمریکا دوباره تکرار نشود. اتفاقی که با سقوط وینفری از جایگاه و آسیب دیدنش همراه شد.

 

طبق برنامه اعلام شده، درهای ورزشگاه جدید شهر سائوپائولو با ۶۸ هزار صندلی از ساعت ۷:۱۵ دقیقه بعدازظهر به وقت محلی باز می‌شوند و پیش‌بینی این است طی ۲۵ دقیقه ظرفیت ورزشگاه با حضور تماشاگران پر شود. بیش از ۶۰۰ ژیمناست، آکروباتیست و افرادی که با پاهای چوبی بلند راه می‌روند، طی برنامه‌ای با توپی نورانی ال‌ای‌دی (پخش کننده نور از جنس دیود) بازی می‌کنند.

 

قرار است اجرای ترانه “ما بهترین هستیم” توسط ۲ هنرمند از دیگر برنامه‌های مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل است. مراسم بدون تاخیر برگزار می‌شود و در آن هیچ خبری از آتش‌بازی در این مراسم نیست. اما قرار است “کاپوایرا” هنر رزم برزیلی‌ها که شامل حرکت و نشانه‌ها و المان‌های این کشور است را در مراسم افتتاحیه اجرا کند.

 

این مراسم افتتاحیه پیش‌درآمدی برای بازی دو تیم ملی فوتبال برزیل و کرواسی است که به عنوان مسابقه افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برگزار می‌شود. یکی از نگرانی‌های موجود این است ورزشگاه تازه تاسیس به سرعت برای مراسم و بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مهیا نشده باشد اما برنامه‌ریزان و مدیران این مراسم بر این باور هستند این مراسم افتتاحیه هم شان مراسم افتتاحیه دوره‌های گذشته بوده و به لحاظ کیفی از آن‌ها پایین‌تر نخواهد بود.

 

دافنه کورنز کارگردان هنری مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ که اهل بلژیک است، درباره این مراسم گفته است:” افتتاحیه نشان‌دهنده شکوه گنجینه‌های کشور برزیل یعنی طبیعت، مردم و فوتبال است. کار کردن با کسانی که برای مراسم افتتاحیه حضور دارند، بسیار شگفت‌انگیز است.

 

وی اضافه کرد:” مردم اینجا احساس خاصی دارند و بسیار هیجان زده هستند. وقتی با آن‌ها کار می‌کنیم احساس خستگی نمی‌کنند، گرمای هوا آزارشان نمی‌دهند و از اینکه هر روز کاری تکراری را انجام می‌دهند ناراحت نیستند. همگی هر روز با لبخندی به لب کار را برای آماده شدن مراسم افتتاحیه انجام می‌دهند که این حس و حال شگفت‌انگیز است.”