خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | سایت ایرلندی: ایران «ناپخته» به جام جهانی می‌رود

سایت ایرلندی: ایران «ناپخته» به جام جهانی می‌رود

سایت آیریش‌تایمز ایرلندجنوبی در گزارشی به بررسی شانس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ پرداخته و در این گزارش نوشته است: ایران به عنوان رده بالاترین تیم قاره آسیا راهی برزیل می‌شود اما امیدهای این تیم برای کسب اولین تجربه حضورش در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی با توجه به سطح پایین تیم‌هایی که به عنوان رقبای تدارکاتی خود انتخاب کرد و همچنین جو منفی که این تیم را در برگرفته، کمرنگ شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: ایران پس از قطعی کردن صعودش به جام جهانی ۲۰۱۴ با کسب پیروزی در آخرین بازی خود در مرحله انتخابی در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ (۲۶ خرداد سال ۱۳۹۲) در رنکینگ فیفا رتبه سی‌وهفتم را به خود اختصاص داد اما پس از آن بازی ایران تا ماه مارس (اسفند) که به مصاف گینه رفت دیگر هیچ بازی تدارکاتی انجام نداد. این در حالی بود که ژاپن، قهرمان آخرین دوره جام ملت‌های آسیا دیدارهایی تدارکاتی با تیم‌های قدرتمندی مانند غنا، اروگوئه، هلند و بلژیک انجام داد تا به این شیوه تجربه بازیکنانش از دیدارهای بین‌المللی را برای مأموریتی که در برزیل پیش روی آنها قرار دارد، افزایش دهد.

139302221125007722740563

سایت آیریش تایمز با اشاره به ابراز نارضایتی کارلوس کی‌روش از وقفه طولانی مدت میان صعود شاگردانش به جام جهانی تا اولین بازی تدارکاتی آنها برابر گینه و همچنین فشاری که رسانه‌ها به تیم او به خاطر شکست برابر گینه و انتخابی تیمی پا به سن گذاشته آورده‌اند، درباره سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران نوشته است: سرمربی پیشین تیم رئال مادرید و تیم ملی پرتغال که انتظار می‌رود پس از جام جهانی تیم ملی ایران را ترک کند، با استفاده از روابطی که داشت کمک کرد مردانش در آفریقای جنوبی و اتریش اردوهایی تدارکاتی برگزار کنند که در این اردوها ایران چیزی جز دو تساوی بدون گل برابر بلاروس و مونته‌نگرو و یک تساوی یک بر یک برابر آنگولا کسب نکرد و به این ترتیب با سه تساوی متوالی عازم برزیل شد تا در آنجا هم یک بازی تدارکاتی دیگر برابر ترینیدادوتوباگو انجام دهد.

آیریش تایمز اردوهای تدارکاتی اخیر تیم ملی ایران را اینگونه ارزیابی کرده است: اردوی تمرینی ایران در اتریش مشکلات بیشتری را پیش روی کی‌روش قرار داد که یکی از آنها کیفیت پایین پوشاک تیم بود که شرکت ‌کننده آنها، آل‌اشپورت را شوکه کرد. کی‌روش امیدوار بود که این اردوها برای او فرصت حل کردن مشکل تیمش در امر گلزنی باشد. تیم ملی در پنج بازی نخست خود در آخرین دور از بازی‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا، تنها سه گل زد و این قبل از آن بود که رضا قوچان‌نژاد با گل‌های خود، زمینه‌ساز چهارمین حضور ایران در جام جهانی شود.

شانس صعود ایران به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی، چیزی است که آیریش تایمز اینگونه آن را ارزیابی کرده است: ایران اگرچه با آرژانتین، یکی از مدعیان قهرمانی جام جهانی همگروه شده است اما امید دارد که در یک نبرد سه جانبه با نیجریه و بوسنی برای صعود از مرحله گروهی رقابت کند و دومین پیروزی تاریخ خود را در جام جهانی پس از پیروزی که سال ۱۹۹۸ برابر آمریکا رقم زد، کسب کند.

در ادامه این گزارش به نقل از کارلوس کی‌روش آمده است: باید از این جام جهانی به عنوان فرصتی برای یادگیری استفاده کنم اما این بدان معنا نیست که ما به عنوان یک گروه توریستی به برزیل می‌رویم. ما به جام جهانی می‌رویم تا یک میراث خوب از خود برجای بگذاریم و آن میراث قوی‌تر شدن، آماده‌تر و باتجربه‌تر شدن تیم پس از جام جهانی است. شکی نیست از روزی که هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفتم این تیم پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته است. به نظر من ایران پتانسیل فراوانی دارد. در این تیم فقط باید هر چیز سر جای خودش قرار بگیرد. سه سال پیش ایران در آسیا چهارم یا پنجم بود اما امروز تیم شماره یک این قاره است.

سایت آیریش تایمز در پایان گزارش خود درباره تیم ملی ایران نوشته است: از تیم ملی ایران در یک حضور کوتاه در جام جهانی، انتظار بازی‌هایی محتاطانه و مبتنی بر ضدحمله را داشته باشید.