خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | سردار آزمون: صحبت کردن آسان است اما عمل کردن به آن دشوار

سردار آزمون: صحبت کردن آسان است اما عمل کردن به آن دشوار

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال کشورمان با توجه به لیستی که به فیفا داده است یکی از جوان‌ترین بازیکنان حاضر در جام جهانی را در اختیار دارد. سردار آزمون، مهاجم تیم روبین‌کازان که امسال در لیگ روسیه بازی‌های درخشانی انجام داد و پدیده این لیگ شد، توانست نظر کی‌روش را جلب کند تا به تیم ملی دعوت شود. او که پیش‌بینی می‌شود یکی از استعدادهای برتر جام جهانی باشد، امید زیادی برای حضور در ترکیب تیم ملی دارد.

سردار آزمون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با اشاره به حضورش در اردوی تیم ملی در اتریش در خصوص جام جهانی، حریفان ایران در این مسابقات، رقابت مهاجمان تیم ملی و مسائل دیگر صحبت کرده است که مشروح آن در زیر می‌آید:

تسنیم: چه شد که بازهم به اردوی تیم ملی دعوت شدی؟ در این بین عملکردت در روبین کازان چقدر روی تصمیم کی‌روش تأثیرگذار بوده است؟

قبل از هر چیز باید بگویم که از دعوت به تیم ملی خیلی خوشحالم. اینکه اکنون در بین بازیکنان باتجربه تیم ملی هستم و لباس تیم ملی را می‌پوشم برای من یک افتخار بزرگ است. خوشبختانه این فصل در بازی‌هایی که برای روبین‌کازان انجام دادم مؤثر واقع شدم و بعد از چند بازی به ترکیب اصلی هم راه پیدا کردم. خوشبختانه آقای کی‌روش هم بازی‌های مرا دید و به تیم ملی دعوتم کرد.

تسنیم: اردوی اتریش که در آن حضور دارید یکی از مهمترین اردوهای تیم ملی است. این اردو چقدر می‌تواند به آماده‌سازی تیم ملی کمک کند؟

جام جهانی برزیل پیش روست و همه انگیزه بالایی دارند. به همین دلیل معتقدم اردوی اتریش یکی از بهترین اردوهاست و همه برای اینکه آمادگی کامل را به دست بیاورند تلاش می‌کنند. به نظرم با تمریناتی که کادرفنی در نظر گرفته و برنامه‌هایی که داریم آماده‌سازی خوبی خواهیم داشت.

تسنیم: می‌توانی رضایت کی‌روش را برای قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی جلب کنی؟

من این موضوع را نمی‌دانم و فقط تلاش می‌کنم تا در تمرینات و بازی‌های دوستانه بهترین عملکرد را داشته باشم. این تنها وظیفه من است و مطمئنم اگر خوب باشم، آقای کی‌روش عملکرد مرا می‌بیند.

تسنیم: رسانه‌های خارجی تو را در بین جوان‌ترین بازیکنان جام جهانی قرار داده‌اند. این موضوع برای‌ات خوشحال‌کننده نیست؟

بازی در جام جهانی یک آرزوست و مسلماً اگر بتوانم در این سن برای تیم ملی کشورم بازی کنم بسیار خوشحال‌کننده خواهد بود. اینکه رسانه‌های خارجی هم به این موضوع پرداخته‌اند خوشحال‌کننده است اما باعث نمی‌شود خودم را مسافر جام جهانی بدانم و از انگیزه‌ام کم شود. این موضوع باعث شده انگیزه‌هایم بیشتر شود و مطمئناً تلاش خواهم کرد تا رضایت کادر فنی را جلب کنم.

تسنیم: رقابت تنگاتنگی در خط حمله تیم ملی وجود دارد. ارتباط  تو با قوچان‌نژاد، جهانبخش، انصاری‌فرد، خلعتبری و … چگونه است؟

همه مهاجمان تیم ملی عالی هستند و خوشبختانه بازیکنان خوبی در این پست حضور دارند. مطمئناً هر کسی لیاقت بیشتری داشته باشد و آمادگی خود را نشان دهد در لیست نهایی قرار می‌گیرد. با همه بازیکنان تیم ملی از جمله مهاجمان دوست هستم و در کنار این دوستی رقابت خوبی هم داریم.

تسنیم: به نظرت زوج خط حمله تیم ملی را چه کسانی تشکیل می‌دهند؟ می‌توانی در کنار قوچان‌نژاد بازی کنی؟

در این خصوص من نمی‌توانم نظر بدهم و تصمیم‌گیرنده کادر فنی است. به همین دلیل هیچ‌وقت در این مسائل دخالت نمی‌کنم. آقای کی‌روش تصمیم می‌گیرد چه کسانی بازی کنند.

تسنیم: بازی با آرژانتین یکی از بازی‌های حساس و جذاب ایران در جام جهانی خواهد بود. فکر می‌کنی مسی ایرانی که لقب توست می‌تواند برابر مسی آرژانتینی بازی کند؟

همانطور که گفتم بازی کردن برای تیم ملی یک افتخار بزرگ است.امیدوارم این فرصت را داشته باشم که در ترکیب تیم ملی قرار بگیرم و اگر بتوانم مقابل آرژانتین بازی کنم خوشحال می‌شوم اما باید در خصوص یک مسئله صحبت کنم. مقایسه من و مسی درست نیست و نباید با بهترین بازیکن جهان مقایسه شوم.

تسنیم: قول گل زدن در جام جهانی را می‌دهی؟

صحبت کردن آسان است اما عمل کردن به آن دشوار. وظیفه یک مهاجم گل زدن است و من هم تلاش می‌کنم اگر در جام جهانی بازی کردم این کار را انجام دهم اما با این حال همه چیز دست خداست. من هم نمی‌توانم قول گلزنی در جام جهانی را بدهم و فقط می‌توانم تلاش کنم تا به این هدف دست یابم.

تسنیم: مسئله مهمی که وجود دارد هدفی است که اکنون برای تیم ملی ترسیم شده. صعود به دور دوم امکان پذیر است؟

فوتبال قابل پیش‌بینی نیست و نمی‌توان قبل از اینکه اتفاقی رخ دهد درباره چیزی صحبت کرد. مسلماً می‌توانیم به هدفی که داریم برسیم اما باید تلاش کنیم و برای این هدف زحمت بکشیم.

تسنیم: پس فکر می‌کنی شانس داریم؟

شانس به تلاش بستگی دارد. اگر تلاش کنیم شانس هم داریم و من معتقدم در جام جهانی هر کسی که تلاش بیشتری کند به حقش می‌رسد و می‌تواند از گروه صعود کند.