خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | فاکس اسپورت: ایران در شکل و فرم خوبی برای درخشش در جام ملت‌های آسیاست

فاکس اسپورت: ایران در شکل و فرم خوبی برای درخشش در جام ملت‌های آسیاست

رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل پس از یک ماه هیجان سرانجام با قهرمانی تیم ملی آلمان به پایان رسید. شبکه تلویزیونی «فاکس اسپورت» آمریکا در گزارشی به بررسی عملکرد تیم‌های حاضر در این تورنمنت پرداخته که یکی از آنها تیم ملی ایران است.

در این گزارش آمده است: تیم ایران در مرحله گروهی با تساوی بدون گل مقابل نیجریه، شکست یک بر صفر برابر آرژانتین و باخت ۳ بر یک مقابل بوسنی‌و‌هرزگوین به کار خود پایان داد. ایران در جام بیستم یک گل به ثمر رساند و چهار بار هم دروازه‌اش باز شد. ستارگان این تیم در جام جهانی ۲۰۱۴ رضا قوچان‌نژاد، اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی بودند که عملکرد خوبی داشتند.

گزارش شبکه تلویزیونی «فاکس اسپورت» اینطور ادامه پیدا کرده است: ایران به سادگی بهترین عملکرد را در بین تیم‌های آسیایی حاضر در این تورنمنت داشت و بدشانس بود که به مرحله یک هشتم نهایی راه نیافت. پس از اینکه تیم ملی در دیدار نخست خود مقابل نیجریه عملکرد باثباتی داشت و به تساوی بدون گل دست یافت این تیم در حال تکرار این نتیجه مقابل آرژانتین هم بود تا اینکه مسی در وقت‌های تلف‌شده بازی نتیجه را به سود آلبی‌سلسته تغییر داد.

در این گزارش همچنین خاطر نشان شده است: این تلاش در بازی با بوسنی هم به وضوح دیده شد و به نظر می‌رسد که تیم ملی ایران در شکل و فرم خوبی برای درخشش واقعی در رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا که سال آینده در استرالیا برگزا خواهد شد، باشد.

نگارنده گزارش شبکه تلویزیونی «فاکس اسپورت» به عملکرد تیم ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ نمره B که نمره متوسط رو به بالاست، داده است. در این گزارش تیم‌ها بر اساس نمرات +++A تا -D درجه‌بندی شده‌اند.