خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | فیفا میزبانی شهر کوریتیبا برای جام جهانی ۲۰۱۴ را تایید کرد

فیفا میزبانی شهر کوریتیبا برای جام جهانی ۲۰۱۴ را تایید کرد

به گزارش جام جهانی آنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم در حالی‌که گفته می‌شد شاید شهر کوریتیبای برزیل میزبانی برخی دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را به دلیل آماده نبودن ورزشگاه بایکسادا از دست بدهد، فیفا اعلام کرد این شهر و این ورزشگاه به طور حتم میزبان بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۴ خواهند بود.

13921130111446862164143

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: با توجه به پیشرفت‌هایی که در ساخت ورزشگاه بایکسادا دیده شد و با توجه به ضمانت مالی و تعهدی که سهامداران از خود نشان دادند شهر کوریتیبا به طور حتم میزبان رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ خواهد بود. تلاش مسئولان مربوطه برای تکمیل این ورزشکاه باید با بالاترین سرعت ممکن ادامه داشته باشد.

پیش از این ژروم والکه، دبیرکل فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اعلام کرده بود مسئولان شهر کوریتیبا باید به روند ساخت ورزشگاه بایکسادا سرعت ببخشند، در غیر این صورت ممکن است این شهر میزبانی بازی‌های جام جهانی را از دست بدهد.

شهر کوریتیبا در جنوب برزیل واقع شده و در تاریخ دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ (۱۶ ژوئن ۲۰۱۴) در ورزشگاه بایکسادا میزبان دیدار تیم‌های نیجریه و ایران خواهد بود. در ضمن در این ورزشگاه دیدارهای هندوراس – اکوادور، استرالیا – اسپانیا و الجزایر- روسیه هم برگزار خواهد شد.