خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | قوچی، امید ایران برای درخشش در جام جهانی ۲۰۱۴

قوچی، امید ایران برای درخشش در جام جهانی ۲۰۱۴

به گزارش جام جهانی آنلاین، نشریه دیلی‌تلگراف چاپ لندن در گزارشی عملکرد رضا قوچان‌نژاد، مهاجم ایرانی تیم دسته اول چارلتون اتلتیک انگلیس را زیر ذره‌بین قرار داده و شانس موفقیت وی برای درخشش در جام جهانی ۲۰۱۴ به همراه تیم ملی ایران را بررسی کرده است.

1975745357 (1)

دیلی‌تلگراف در این گزارش با عنوان «امیدهای ایران برای درخشش در جام جهانی ۲۰۱۴ به مهاجم چارلتون، رضا قوچان‌نژاد یا همان گوچی است»، با اشاره به احتمال رو‌دررو شدن مهاجم تیم چارلتون اتلتیک در جام جهانی با ستاره‌هایی مانند لیونل مسی، سرخیو آگرو، کارلوس توس و ادین ژکو، نوشته است :«ماه ژانویه سالی‌ که در آن جام جهانی برگزار می‌شود برای تمام بازیکنان ماه انگیزه و جنب و جوش است. این ماه آخرین فرصت بازیکنان برای اثبات توانایی‌هایشان جهت حضور در تیم‌های ملی کشورشان است. در این ماه دقایق حضور در میدان بیشتر از درخشش و زمان بیشتر از افتخارات اهمیت دارند. در این ماه ممکن است بازیکنی که در تابستان از یادها رفته بود دوباره در کانون توجه قرار بگیرد و تیم‌های زیادی را برای جذب وی وسوسه کند.»

در ادامه می‌خوانیم :‌«در بازار پرهیاهوی نقل و انتقالات ژانویه جابجایی یک بازیکن از نگاه خیلی‌ها مخفی ماند و خیلی به آن اشاره نشد اما این بازیکن همان کسی است که می‌تواند در جام جهانی حرف‌های زیادی گفتن داشته باشد و همان کسی باشد که بازی تیم‌هایی مانند بوسنی و هرزگوین، نیجریه، آرژانتین و البته تیم ملی ایران را تحت تاثیر قرار دهد.»

در ادامه این گزارش آمده است:«رضا قوچان‌نژاد، مهاجم ۲۶ ساله تیم ملی ایران، همان کسی که تیم ملی کشورش را به جام جهانی برزیل رساند، یکی از بازیکنانی بود که ‌انتقالی رویایی به فوتبال انگلیس داشت، البته نه به یک تیم لیگ برتری. گوچی در اواسط یکی از سرد‌ترین زمستان‌هایی که مردم انگلیس به یاد دارند، به این کشور قدم گذاشت تا به تیم قعر جدولی چارلتون اتلتیک برای فرار از سقوط کمک کند. هر کسی که صعود ایران از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ را تماشا کرده باشد، شاید از حضور گوچی در سطح دوم فوتبال انگلیس تعجب کرده است. به لطف گل، سرعت و فرصت طلبی او جلوی دروازه کره‌جنوبی بود که ایران به مرحله نهایی جام جهانی رسید. آخرین بازی ایران در مرحله انتخابی در خانه کره جنوبی شاید سخت‌ترین بازی فوتبال آسیا بود. ازبکستان، ایران و کره همگی شانس صعود داشتند و در عین حال ممکن بود سوم شوند، رده‌ای که هیچ کدام‌شان نمی‌خواستند در آن قرار بگیرند.»

دیلی‌تلگراف همچنین نوشته است:«رجزخوانی کره‌‌ای‌ها برای ایران از جمله اظهارنظرهای جنجالی سرمربی این تیم که گفت کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران جام جهانی را از تلویزیون خانه‌اش تماشا خواهد کرد و همچنین ادعا سونگ هئونگ مین، کاپیتان این تیم که کی‌روش خون گریه خواهد کرد، فضای پرتنشی را برای بازی ساخته بود اما در نهایت این گوچی بود که در کره درخشید و از اشتباه دفاعی حریف برای فراری تند و تیز و شوتی زیبا که دروازه کره‌ای‌ها را فرو ریخت استفاده کرد. ایران برد تا به عنوان صدرنشین صعود کند و هیچ خبری از چشمان پرخون نباشد.»

این نشریه در ادامه نوشته است: «او با این کار جنجال فراوانی به راه انداخت که البته خیلی‌ها او را به خاطر شادی پرحاشیه‌اش بخشیدند. کمترین دلیلش هم آن بود که کی‌روش کسی بود که قوچان‌نژاد را برای بازی در تیم ملی ایران متقاعد کرد. گوچی در ایران متولد شده اما در همان سنین کودکی همراه با خانواده‌اش به هلند مهاجرت کرد. او در هلند بزرگ شد و در تیم‌هایی مانند هیرنوین و استانداردلیژ بلژیک هم توپ زد. استعداد او را در همان سنین نوجوانی کشف کردند. او برای تیم زیر ۱۶، زیر ۱۷، زیر ۱۸ و زیر ۱۹ ساله‌های هلند هم بازی کرد. با این حال طبق گفته خودش انتخاب تیم ملی ایران به عنوان تیم ملی‌اش کار آسانی بود.»

139212091028462882228714