خانه | مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال

مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال

فیفا جزئیات مراسم افتتاحیه جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل را مشخص کرد.

تصاویر مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

 
مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل که روزهای دیگر آغاز می‌شود و تیم‌های حاضر در بیستمین دوره این رقابت‌ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند. فیفا سه ماه تا آغاز جام‌جهانی برنامه مراسم افتتاحیه را مشخص کرد. بر اساس برنامه اعلام شده گروهی متشکل از ۱۲۰۰ نفر مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را زیر نظر فرانکو درایونها، کارگردان ایتالیایی در ورزشگاه سائوپائولوی برزیل برگزار خواهند کرد.
 
همچنین سرود جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با عنوان “ما یکی هستیم” نیز در این مراسم نواخته خواهد شد.
 
بر اساس اعلام مسئولان برگزاری جام‌جهانی، ۶۰ درصد افرادی که مراسم افتتاحیه را برگزار می‌کنند، از نهادهای غیر دولتی، مدارس و سیرک‌ها هستند که همگی بین ۲۰ تا ۳۰ سال سن دارند.
 
در کنداکتور مراسم جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل قرار است سپ بلاتر، رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال و دیلما روسف، رییس‌جمهور برزیل نیز سخنرانی کنند.

در چند هفته آینده، دو رویداد مهم در جام جهانی ۲۰۱۴ اتفاق خواهند افتاد و هر دوی این اتفاقات در استادیوم کورینتیانس، سن پائولو روی خواهند داد.

یکی از این اتفاقات بازی برزیل و کرواسی در روز ۱۲ ژوئن ساعت ۱۷ به وقت محلی خواهد بود که بازی افتتاحیه است و دیگری چند دقیقه زودتر از این بازی روی خواهد داد و میلیون‌ها نفر شاهد آن خواهند بود. در برنامه قبل از شروع مسابقات یکی از داوطلبان معلول از اسکلت بیرونی مصنوعی رونمایی خواهد کرد که با ذهن خود فرد کنترل می‌شود و توانایی راه رفتن به او می‌دهد.

طبق گفته مدیر این پروژه، میگل نیکوللیس، این اسکلت مصنوعی به فرد معلول امکان ورزش کردن و حرکت کردن با فرمان دادن ذهن خود را می‌دهد. در افتتاحیه بازی‌های ۲۰۱۴ فرد داوطلب این وسیله را می‌پوشد و در نقطه شروع مسابقه می‌ایستد و به توپ فوتبال ضربه می‌زند.

این ضربه عصری جدید در علم اعصاب را شروع می‌کند. در واقع جام جهانی ۲۰۱۴ با به نمایش گذاشتن تکنولوژی آغاز می‌شود.

به غیر از این تکنولوژی جدید، لوازم جانبی پیشرفته دیگری از مجله توپ‌های فوتبال آیرودینامیک، حسگرهای تعبیه شده بر روی توپ‌ها که گذر آنها از خط را نشان می دهد و تیم هایی که کارایی ورزشکاران را آنالیز می‌کنند، رونمایی خواهند شد.

عمر پروزون، محقق علم پردازش داده‌ها درباره‌ی جام جهانی ۲۰۱۴ می‌گوید: این جام جهانی نسبت به مسابقات دیگر بیشترین پیوند با تکنولوژی را دارد. درست است که مهارت‌های قوتبالی نقش اساسی در این بازی ها خواهند داشت اما استفاده از تکنولوژی در بالا بردن کارایی تیم‌های فوتبال نیز بسیار مهم هستند.

در جام جهانی گذشته استفاده از توپ‌های jabulani مورد انتقاد شدید واقع شد. گفته می شد که این توپ‌ها پرش‌های غیر واقعی و غیر قابل پیش بینی داشتند.

توپ‌های جدید آدیداس که طرح Brazuca هستند طوری ساخته شده‌اند که این مشکلات را نداشته باشند.

به گفته‌ی محققان آدیداس، این توپ‌ها سطح سختی دارند و طوری طراحی شده اند که هوای بیشتری از روی توپ عبور می‌کند و میزان ردی که این توپ‌ها از خود بر جای می‌گذارند کمتر خواهد بود.

در جام جهانی گذشته بسیاری از طرفداران انگلیسی معتقد بودند که ضربه فرانک لمپارد که به دورازه تیم آلمان فرستاده شد از خط دروازه عبور کرده بود. با این حال این گل پذیرفته نشد. هر چند که انگلیس ۴ بر ۱ از آلمان شکست خورد اما طرفداران معتقدند که اگر گل لمپارد پذیرفته می‌شد نتیجه بازی کاملا تغییر می‌کرد.

فیفا در این دوره از بازیهای بسیار تحت فشار قرار گرفت تا از تکنولوژی ” خط دروازه ” برای بازیهای ۲۰۱۴ استفاده کند. استفاده از این تکنولوژی‌ انعطاف و دقت بازی‌ها را افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *