خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | نگرانی یوآخیم لو از تعداد زیاد مصدومان آلمان

نگرانی یوآخیم لو از تعداد زیاد مصدومان آلمان

به گزارش جام جهانی آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال آلمان در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در گروه G با تیم‌های پرتغال، غنا و آمریکا مصاف خواهد کرد اما در حالی که بیش از ۳ ماه تا شروع این بازی‌ها وقت باقی مانده است، سرمربی ژرمن‌ها بابت تعداد زیاد مصدومان تیمش کمی نگران است.

یوآخیم لو، سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان پس از قرعه‌کشی مرحله انتخابی یورو ۲۰۱۶ گفت: ما ۸ یا ۹ بازیکن داریم که برای مدت نسبتاً طولانی است که بازی نمی‌کنند، ریتمی در بازی کردن‌شان وجود ندارد و بازگشت آنها هم خود جای بحث دارد. این موضوع باعث نگرانی‌ام و در نهایت ایجاد سردرد در من می‌شود.

0,,16045359_303,00

نگرانی اصلی یوآخیم لو به دلیل مصدومیت بازیکنانی همچون سامی خدیرا، هافبک تدافعی ژرمن‌ها و باستین شواین‌اشتایگر، هافبک ملی‌پوش بایرن مونیخ است. خدیرا، هافبک دفاعی رئال مادرید به دلیل پارگی رباط صلیبی زانوی‌اش از ماه نوامبر ۲۰۱۳ خانه‌نشین شده، این در حالی است که شواینی پس از رفع مصدومیت قوزک پای خود به تازگی به میادین مسابقه بازگشته است.

ایلکای گوندوگان، هافبک دورتموند و تیم ملی آلمان هم به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر و ابتلا به نوعی ویروس از ماه آگوست خانه‌نشین شده است. البته اخبار بد برای آلمانی‌ها به اینجا ختم نمی‌شود، چون روز یک‌شنبه خبر رسید اِسون بندر، هافبک زردپوشان وست‌فالن و تیم ملی آلمان هم به دلیل مصدومیت از ناحیه لگن ۱۰ هفته از حضور در مستطیل سبز به دور خواهد بود.

از طرفی دیگر میروسلاو کلوزه و ماریو گومز، مهاجمان تیم ملی آلمان در فصل جاری با مصدومیت‌هایی دست‌و‌پنجه نرم کرده‌اند. متس هوملس، مدافع میانی دورتموند هم در تلاش است تا با پشت‌سر گذاشتن مصدومیت قوزک پایش به شرایط بازی برگردد. این چهارمین مصدومیت وی از سپتامبر ۲۰۱۳ است.

هولگر باداِشتوبر، مدافع چپ بایرن و تیم ملی آلمان هم به دلیل پارگی رباط صلیبی از تاریخ دسامبر ۲۰۱۲ بازی نکرده است و بندکیت هوودس، مدافع شالکه و ژرمن‌ها در ۳ ماه گذشته ۳ بار دچار مصدومیت شده است.

سرمربی آلمان تصریح کرد: در جام جهانی ما به بازیکنانی نیاز داریم که در بازی کردن‌شان ریتم منظم و خیلی خوبی وجود داشته باشد. امیدوارم برخی بازیکنان بتوانند در هفته‌های آینده گام‌های رو به جلویی بردارند.

لو در خصوص وضعیت مسعوت اوزیل، هافبک تهاجمی تیم ملی آلمان که در دیدار آرسنال مقابل بایرن مونیخ در دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا یک ضربه پنالتی را به هدر داد، گفت: مسعود در بازی آرسنال – بایرن مونیخ روز خوبی نداشت ولی به طور حتم از عهده انتقادات برمی‌آید. او مبارزه با انتقادات را زمانی که در رئال مادرید بود، فرا گرفته است. مسعوت بازیکنی کلیدی برای ما به شمار می‌رود.

شاگردان لو در راه آماده‌سازی خود جهت حضوری قدرتمند در مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۱۴، ماه آینده در بازی دوستانه‌ای در شهر اشتوتگارت به مصاف شیلی می‌روند و در ماه مِی با لهستان روبه‌رو خواهند شد. آنها  همچنین پیش از ترک آلمان به مقصد برزیل در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۱۴ (۱۷ خرداد ۹۲) با تیم‌های کامرون و ارمنستان بازی خواهند کرد.