خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | پیروزی قاطع کاستاریکا برابر اروگوئه و یک شگفتی دیگر

پیروزی قاطع کاستاریکا برابر اروگوئه و یک شگفتی دیگر

دو تیم اروگوئه و کاستاریکا از ساعت ۲۳:۳۰ شنبه شب در ورزشگاه کاستلائوی شهر فورتالزا به مصاف هم رفتند. این دیدار که اولین بازی از گروه D جام جهانی ۲۰۱۴ بود با نتیجه ۳ بر یک به صورت به سود کاستاریکا به پایان رسید.

کاوانی(۲۳ پنالتی)، تک گل اروگوئه را به ثمر رساند و برای کاستاریکا نیز کمپبل (۵۴)، دوارته (۵۷) و اورنا (۸۴) گلزنی کردند.

نیمه اول:

دو تیم بازی پر سرعتی را به نمایش گذاشتند و توپ دائماً در چرخش بین بازیکنان بود. بازیکنان اروگوئه که از ابتدای بازی بیشتر تحت تأثیر حریف خود بودند، بر خلاف جریان بازی در دقیقه ۱۴ توانستند توسط گودین دروازه کاستاریکا را باز کنند اما خوشحالی هواداران این تیم تنها چند ثانیه طول کشید، چرا که کمک داور بازی پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برده بود.

دقیقه ۲۲ بازی زمانی بود که بخت یار اروگوئه شد و در شرایطی که اروگوئه‌ای‌ها از سمت چپ قصد نفوذ داشتند لوگانو نقش بر زمین شد تا داور برای این تیم پنالتی بگیرد. یک دقیقه بعد کاوانی پشت توپ ایستاد و تیمش را یک بر صفر پیش انداخت.

کاستاریکایی‌ها به دنبال جبران گل خورده برآمدند و دقیقه ۲۷ بازی با شوت پشت محوطه جریمه کمپبل همراه بود اما توپ شماره ۹ کاستاریکا با اختلاف کمی از کنار دروازه موسلرا به بیرون رفت.

بازیکنان کاستاریکا به حملات خود ادامه دادند و در دقیقه ۳۱ باز هم موقعیت این تیم به صورت میلیمتری از کنار دروازه موسلرا به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۴ بازی یک بار دیگر کاستاریکا شانس خود را روی ضربه کرنر امتحان کرد و این بار گونزالز که برای زدن ضربه سر خیز برداشته بود یک گام کم آورد و توپ به بیرون رفت. در برگشت دیه‌گو فورلان به دقت دروازه ناواس را نشانه گرفت اما این دروازه‌بان با دست مخالف توپ را به کرنر فرستاد تا یک صحنه جذاب دیگر در این بازی رقم بخورد.

139303250139295382999173

نیمه دوم:

کاستاریکا بالاخره توانست همه چیز را برابر کند. کمپبل با حرکت در محوطه جریمه اروگوئه توانست با یک شوت در دقیقه ۵۴ دروازه موسلرایی را باز کند که در نیمه اول چند باری توپ با خوش‌شانسی از کنار دروازه‌اش گذشته بود.

کاستاریکای‌ها که پا پس نکشیدند، این بار روی یک ضربه ایستگاهی توانستد به گل دوم دست پیدا کنند. بولانوس توپی را روی دروازه ارسال کرد و دوارته در میان تجمع بازیکنان دو تیم در محوطه جریمه، تنها کسی بود که توانست به توپ برسد. او از زیر پای مدافع اروگوئه توانست با ضربه سر دروازاه موسلرا را باز کند.

کمپبل در ادامه بازی، این بار با یک شوت از راه دور در دقیقه ۶۳ دروازه اروگوئه را هدف گرفت اما شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.

اروگوئه‌ای‌ها پس از دفع چند حمله کاستاریکا دوباره توانستند به دروازه حریف نزدیک شوند و در متن حملات‌شان هم کاوانی قرار داشت اما دو سه بار پیاپی این ناواس بود که در مقابل کاوانی ایستادگی کرد.

در شرایطی که اروگوئه برای زدن گل تساوی تلاش می‌کرد، اورنا، بازیکن تعویضی کاستاریکا تنها چند دقیقه پس از ورودش به زمین روی پاس کمپل که از سمت راست ارسال شده بود توانست با یک ضربه در دقیقه ۸۴ دروازه موسلرا را برای سومین بار باز کند تا پیروزی تیمش در این بازی را قطعی کند.

این نتیجه در حالی رقم خورد که ماکسیمیلیانو پریه‌را، هافبک تیم اروگوئه در دقیقه ۵+۹۰ با دریافت کارت قرمز داور از زمین اخراج شد.