خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | پیروزی مکزیک برابر کامرون در هوای بارانی

پیروزی مکزیک برابر کامرون در هوای بارانی

دو تیم فوتبال مکزیک و کامرون از ساعت ۲۰:۳۰ امروز (جمعه) به وقت تهران به مصاف هم رفتند تا دومین دیدار گروه A جام جهانی ۲۰۱۴ را برگزار کنند. این دیدار با تک گل پرالتا (۶۱) یک بر صفر به سود مکزیک به پایان رسید.

13930323220049572990733

نیمه نخست:

مکزیک در دقیقه ۱۱ گلزنی کرد اما این گل آفساید اعلام شد. در دقیقه ۱۶ کامرونی‌ها توانستند دروازه حریف خود را باز کنند اما کمک داور این گل را هم به دلیل آفساید مردود اعلام کرد.

کامرونی‌ها در دقیقه ۲۱ باز هم با یک نفوذ از سمت چپ ضربه شصت دیگری را به مکزیکی‌ها نشان دادند.

دو تیم زیر باران ورزشگاه داس دوناس همچنان به دنبال استفاده از موقعیت‌های خود بودند گاه مکزیک روی دروازه کامرون فشار می‌آورد و گاه مکزیک. این روند ادامه داشت تا اینکه مکزیکی‌ها صاحب یک ضربه کرنر شدند. این ضربه ایستگاهی پایه به ثمر رسیدن گل مکزیک توسط دوس سانتوس بود اما باز هم پرچم داور به نشانه آفساید بالا رفت.

پس از این موقعیت بازی کمی آرام‌تر شد و دو تیم سعی می‌کردند با احتیاط بیشتری به دنبال گلزنی باشند. این احتیاط آنقدر ادامه داشت تا اینکه داور سوت پایان بازی را زد و دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

نیمه دوم:

این نیمه با همان روند نیمه نخست شروع شد و دو تیم با چاشنی احتیاط سعی در به دست آوردن موقعیت داشتند.

در دقیقه ۵۱ چوپو موتینگ با یک ضربه غافلگیر کننده دروازه مکزیک را تهدید کرد اما اوچائو با واکنش خود او را ناکام گذاشت. ۷  دقیقه بعد امبیا  پا به توپ شد و قصد داشت با کارهای تکنیکی از سد دفاع مکزیک بگذرد اما با خطا متوقف شد و کامرون به یک ضربه ایستگاهی دست پیدا کرد. ضربه‌ای که آسو اکوتو به شکل خطرناکی زد و با واکنش دروازه‌بان مکزیک به بیرون رفت. مدافعان مکزیک مقابل کرنر زردپوشان هم مقاومت کردند تا همچنان بازی بدون گل دنبال شود.

مکزیکی‌ها در ادامه سعی کردند بازی را در دست بگیرند و در نهایت توانستند در دقیقه ۶۱ قفل دروازه کامرون را این بار با گل سالم بشکنند. مکزیکی‌ها با یک کار ترکیبی حمله کردند و دو سانتوس ابتدا یک ضربه به توپ زد که با واکنش دروازه‌بان کامرون همراه شد اما در برگشت این پرالتا بود که کار را تمام کرد و تیمش را یک بر صفر پیش انداخت.

این گل تاثیر چندانی بر روند کار کامرونی‌ها نداشت و آنها همچنان با ریتم کندی به دنبال موقعیت‌سازی بودند. بر خلاف آنها اما مکزیکی‌ها  تلاش بیشتری می‌کردند تا وارد زمین حریف شوند و از این طریق هم به موقعیت برای زدن گل‌های بیشتر دست پیدا کنند و هم اینکه از تحت فشار قرار گرفتن از سوی کامرونی‌ها بگریزند.

مکزیکی‌ها همچنان خود را تشنه گل نشان می‌دادند و این باز از سمت چپ دروازه کامرون حرکت کردند اما مقاومت دروازه‌بان زدپوشان منجر به کرنر شدن توپ شد. کرنری که ثمری برای مکزیک نداشت.

بازیکنان کامرون چند دقیقه بعد از رهایی از این فشار توانستند بار دیگر چارچوب دروازه مکزیک را از نزدیک ببینند اما حضور آنها در محوطه جریمه حریف بی‌فایده بود و مدافعان مکزیک نگذاشتند اندوخته ۳ امتیازی‌شان به باد برود.

کامرونی‌ها با نزدیک شدن به پایان بازی خطر شکست را هر چه بیشتر حس می‌کردند و همین عامل باعث شد تا در دقیقه ۸۶ بازی به قصد جبران حرکتی از سمت چپ دروازه مکزیک انجام دهند اما ضربه آخر آنها با دخالت مدافعان مکزیک به اوت رفت.

در نهایت بازی با نتیجه یک بر صفر به سود مکزیک خاتمه یافت تا این تیم همانند برزیل ۳ امتیازی شود.