خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | ژکو: گل سالمی را که به نیجریه زدم و مردود اعلام شد، هرگز از یاد نمی‌برم

ژکو: گل سالمی را که به نیجریه زدم و مردود اعلام شد، هرگز از یاد نمی‌برم

ادین ژکو در دومین بازی تیم ملی بوسنی‌وهرزگوین در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ برابر نیجریه گلی به ثمر رساند که به خاطر اشتباه داور در تشخص آفساید مردود اعلام شد. پس از مردود اعلام شدن آن گل نیجریه گل زد و بازی را برد تا دومین شکست رقابت‌ها را به بوسنی تحمیل و این تیم را از گردونه رقابت‌‌ها حذف کند.

ژکو در بازی سوم بوسنی برابر ایران گل نخست پیروزی ۳ بر یک نماینده اروپای شرقی را به ثمر رساند اما او گفت هنوز در حسرت گلی است که به اشتباه مردود اعلام شده است.

مهاجم تیم ملی بوسنی خاطر نشان کرد: با اینکه ایران را شکست دادیم اما باز هم باید به خانه برگردیم و با ناراحتی این کار را انجام می‌دهیم، چون بالاتر از این می‌توانستیم برویم. گلی که به نیجریه زدم و آنها آن را مردود اعلام کردند تا پایان زندگی‌ام از یاد نخواهم برد.

139304051425327193087613

در همین حال میرالم پیانیچ، هافبک تیم ملی بوسنی هم که گل دوم این تیم را برابر ایران به ثمر رساند، از حذف زودهنگام بوسنی در اولین دوره حضورش در جام جهانی ابراز تأسف کرد.

او برخلاف ژکو شکست تیمش برابر نیجریه را تنها به اشتباه داور برای مردود اعلام کردن گل سالم مهاجم منچسترسیتی نسبت داد و گفت: خوشحالم که در جام جهانی گل زدم اما متأسفم که نتوانستیم به چیزی که می‌خواستیم دست پیدا کنیم. اگر کمی خوش‌شانس‌تر بودیم می‌توانستیم از گروه خود صعود کنیم. ما تمام تلاش‌مان را کردیم و حضور در این جام جهانی تجربه فوق‌العاده‌ای برای ما بود. در بازی دوم ما به اندازه کافی تلاش نکردیم اما باید به آینده چشم بدوزیم.