خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | کارلوس کی روش: برنده بزرگ امشب، شهر کرج بود

کارلوس کی روش: برنده بزرگ امشب، شهر کرج بود

به گزارش جام جهانی آنلاین و به نقل ازخبرگزاری تسنیم، کارلوس کی روش در نشست مطبوعاتی پس از بازی تیم‌های ایران و کویت در چارچوب هفته آخر مقدماتی جام ملت‌های آسیای سال ۲۰۱۵ گفت: بدون شک برنده بزرگ امشب شهر کرج است. نه تنها مسئولان شهر کرج که با ما بسیار همکاری کردند بلکه باید از هواداران خوب کرجی و مخصوصا کودکان که به ورزشگاه آمده بودند تشکر وقدردانی ویژه کنم.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: کاری که آنها امروز انجام دادند و جمعیتی که به ورزشگاه آمده بود، عالی بود. بسیار خرسندم که تیمم توانست با برد خوبی که بدست آورد پاسخی به حمایت هواداران کرجی بدهد.

یکی از خبرنگاران با اشاره به اینکه تیم ملی برخلاف نتیجه بازی عملکرد خوبی نداشت خواستار نظر کی‌روش در این رابطه شد و او نیز پاسخ داد: نظر بنده با شما متفاوت است. شما فردی هستید با خواسته‌های زیاد؛ اگر در نظر بگیرید که این بازیکنان برای نخستین بار در تیم ملی بازی می‌کنند متوجه می‌شوید که عملکرد نه چندان خوب آنها به همین دلیل است.

کی‌روش اضافه کرد: مسئله حائز اهمیت این است که امروز تیم خوبی مقابل ما بود و اگر خاطرتان باشد این تیم همان تیمی است که با بازیکنان اصلی‌مان در خانه‌شان به تساوی رسیدیم. بازیکنان ما تجربه نداشتند و کمی عصبی بودند که این مسئله هم طبیعی است.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: امروز قدم به قدم توانستیم بازی را کنترل کنیم و نیمه دوم هم که کاملا در اختیار ما بود. من به نظر شما احترام می‌گذارم ولی معتقدم تیم ما امروز برد خوبی بدست آورد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نگاهش به بازی امشب مقابل کویت یک بازی تشریفاتی «مجانی» بوده و یا یک بازی جدی و اینکه آیا توانسته بازیکان جوان را محک بزند گفت: همانطور که می‌دانید این بازی در چارچوب مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا بود و سه امتیاز داشت. ما با این سه امتیاز توانستیم در مجموع با ۱۶ امتیاز این مسابقات را تمام کنیم ضمن اینکه بازی رسمی انجام دادیم که قطعا جزیی از رنکینگ فیفا هم خواهد بود.

کی‌روش تصریح کرد: بازی با کویت فرصت بسیار خوبی برای بعضی از بازیکنان بود که تجربه بین‌المللی کمتری دارند.

سرمربی تیم ملی ایران یادآور شد: در دو و نیم سالی که در ایران هستم به طور مثال در بازی مقابل قطر، کویت و یا امارات اگر یک بازیکن مصدوم می‌شد کل کشور نگران می‌شدند اما امروز با تیمی کاملا متفاوت مقابل کویت بازی خوبی به نمایش گذاشتیم و پیروز شدیم. این هم جزیی از برنامه ما برای توسعه بازیکنان تیم ملی است.

1591828_FULL-LND

وی در واکنش به این سوال که آیا عدم حضور یک لیدر در میانه میدان احساس نمی‌شد، خاطرنشان کرد: منظور شما از لیدر چه چیزی است که خبرنگار در جواب گفت یک بازیکن هماهنگ کننده مانند نکونام که ما در این بازی نداشتیم.

کی‌روش در جواب گفت: چرا برای این بازی باید فرمانده می‌داشتیم؟ روز چهارشنبه مقابل گینه بازی داریم و من چطور باید در ۴۸ ساعت دو بار از نکونام استفاده می‌کردم؟ دیدار امروز فرصتی بود که بازیکنان ذخیره به میدان بروند و افرادی مانند حاج صفی و صادقیان بازیکنانی بودند که باید تجربه ملی پوش شدن را داشته باشند.

وی افزود: اینکه بخواهیم این بازیکنان را به زمین بفرستیم شهامت می‌خواهد اما من این کار را کردم زیرا به بازیکنان اعتقاد داشتم و دارم. بازیکنی مانند حقیقی توانست به عنوان یک بازیکن جوان کیفیت خود را نشان دهد و مشخص کرد می‌تواند به عنوان یک لیدر در زمین کار کند.

سرمربی تیم ملی در مورد دستیارانش اظهار داشت: باید بگویم فدراسیون هیچگونه اصراری برای اضافه شدن دستیار ایرانی به کادر فنی ندارد. من دستیاران و همکاران خود را براساس دو معیار مدیریت و کاراکتر شخصیتی انتخاب می‌کنم. کسی که می‌خواهد دستیارم شود باید از اعتماد کامل من برخوردار باشد. نمونه قبلی که در کنار من بود نمی‌تواند مثال خوبی باشد.

وی تاکید کرد: اینکه با رفتن مربی از تیم ملی چگونه باید برخورد شود برعهده من نیست و برعهده فدراسیون است و خواهشم این است که پیگیری کند. در کادر من خانلری، آقاجانیان و نمازی بودند که همه آنها ایرانی بودند. مطلبی که باید بگویم این است که خودم دستیارانم را انتخاب می‌کنم.

کی‌روش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما را روی نیمکت تیم ملی در جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا می‌بینیم یا نه گفت: نمی‌توانم به این سوال پاسخ دهم.