خانه | تاریخچه جام جهانی | کره‌جنوبی؛ پر افتخارترین تیم آسیایی در جام‌جهانی/ آن‌ها شانس کمی برای صعود دارند

کره‌جنوبی؛ پر افتخارترین تیم آسیایی در جام‌جهانی/ آن‌ها شانس کمی برای صعود دارند

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی کره جنوبی به عنوان یکی از تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

*تاریخ کره جنوبی

کره جنوبی کشوری است در شبه جزیره کره در شرق آسیا و پایتخت این کشور سئول است. در پی جنگ جهانی دوم، کره متحد به دو کشور کره شمالی و کره جنوبی تبدیل شد. زمزمه‌هایی برای متحد شدن این دو کشور در سال‌های اخیر شنیده شد اما هیچ‌گاه عملی نشد و تا امروز دو کشور معاهده صلحی در این باره امضا نکردند.

 

 

*سیاست کره جنوبی

حکومت این کشور جمهوری است و قوه مقننه از یک مجلس ملی با ۲۳۱ عضو برای شش سال تشکیل شده است. قانون اساسی این کشور در سال ۱۹۴۸ تدوین شده و در سال ۱۹۷۲ اصلاحاتی بر آن افزوده گردیده است. این کشور در سازمان ملل، بانک جهانی، ایکائو، سی‌سی‌دی، آسپاک، یوپو، یونسکو، اینکو و سازمان‌های جهانی زیادی عضو است.

 

 

*جغرافیای کره جنوبی

این کشور با ۹۸ هزار و ۴۸۴ کیلومتر مربع وسعت صد و سومین کشور بزرگ جهان به حساب می‌آید. کره جنوبی در کنار دریای زرد، ژاپن، چین و کره شمالی قرار دارد. این کشور، کشوری نیمه کوهستانی بوده و ارتفاعات آن عمدتاً در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده است. از مهمترین رودهای این کشور می‌توان به سو مجینو کوم هان پوک هان و ناکتونگ نام برد. این کشور دارای آب و هوایی گرم، مرطوب و پرباران است. از شهرهای مهم کره جنوبی می‌توان به سئول، پوسان، اینچئون و گوانجو اشاره کرد.

 

 

*اقتصاد کره جنوبی

کره جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در ۴ دهه اخیر را داشته است. این پیشرفت قابل توجه باعث شده تا این کشور در کمتر از نیم قرن بدل به کشوری پیشرفته و ثروتمند شود. امروز اقتصاد موفق کره جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است و به همین دلیل سئول یکی از ۱۰ شهر برتر اقتصادی در جهان به شمار می‌آید. نکته قابل توجه اما اینجاست که کره جنوبی از نظر منابع طبیعی با کمبودهای زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. اقتصاد کره جنوبی چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست.

 

 

*فوتبال کره جنوبی

تیم ملی فوتبال کره جنوبی با حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برای نهمین بار در این مسابقات حضور پیدا می‌کند. این تیم تنها تیم آسیایی است که توانسته به نیمه نهایی جام جهانی راه یابد و به مقام چهارم برسد. البته کره جنوبی در جام جهانی ۲۰۰۲ به همراه ژاپن میزبانی این مسابقات را به همراه داشت. کره جنوبی همچنین سه بار قهرمان بازی‌های آسیایی، سه نایب قهرمانی در این بازی‌ها و یک مقام سومی در سال ۱۹۹۰ را کسب کرده است. این تیم نخستین بازی رسمی خود را با برد ۵ بر یک مقابل هنگ‌کنگ در سال ۱۹۴۸ تجربه کرد اما بهترین پیروزی کره جنوبی برد ۱۶ بر صفر مقابل نپال در سال ۲۰۰۳ محسوب می‌شود، همچین این تیم در سال ۱۹۴۸ سنگین‌ترین شکست خود را با باخت ۱۲ بر صفر مقابل سوئد به دست آورد.

 

 

* نظر کارشناس

نیما نکیسا/ تیم فوتبال کره‌جنوبی در برخی رقابت‌ها جرقه‌ای زده است، اما در این دوره از مسابقات باید ببینیم این تیم در اولین دیدار خود مقابل روسیه چه نتیجه‌ای به دست خواهد آورد. اولین دیدار اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که بتواند از این بازی نتیجه بگیرد می‌تواند به ادامه مسابقات امیدوار باشد. هر چند که بعید می‌دانم کره‌جنوبی بتواند از گروه خود صعود کند. در این گروه روسیه و بلژیک شانس‌های اول و دوم صعود به مرحله بعدی مسابقات هستند. روسیه یک فوتبال در سطح بالا به نمایش می‌گذارد و بلژیک هم پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته است. در هر صورت صعود کره‌جنوبی بستگی به اتفاقات دارد و باید ببینیم می‌تواند خود را به عنوان شگفتی مطرح کند یا خیر.از تیم‌های آسیایی به غیر از استرالیا برای سایر تیم‌ها شانسی برای صعود به مرحله بعدی نمی‌بینم. استرالیا هم به این دلیل که تفاوت‌های زیادی با سایر تیم‌ها دارد و بازیکنان زیادی از این تیم در کشورهای مطرح بازی می‌کنند.کره‌جنوبی از زمان شکست ۶ بر ۲ مقابل ایران تفاوت‌های زیادی داشته و از لحاظ ساختاری و مدیریتی بسیار پیشرفت کرده است. آن بازی هم یک اتفاق بود و با کمک خدا توانستیم به پیروزی برسیم. با توجه به اینکه خدا را شکر ما هر روز به عقب بازمی‌گردیم و سایر تیم‌ها پیشرفت می‌کنم فکر می‌کنم دیگر این موضوع تکرارنشدنی است.