خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | کفاشیان: از کی‌روش می‌خواهیم به جای سیموئز از دستیار ایرانی استفاده کند

کفاشیان: از کی‌روش می‌خواهیم به جای سیموئز از دستیار ایرانی استفاده کند

به گزارش جام جهانی آنلاین و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علی کفاشیان در خصوص اینکه مراسم رونمایی از اسپانسر تیم ملی با تاخیر زیاد انجام شد، اظهار داشت: خوشبختانه حمایت از تیم ملی و برگزاری مراسم طوری رقم خورد که حد و مرز نداشت، چون مردم، وزیر ورزش، رئیس جمهور و همه دوست دارند از تیم ملی حمایت شود و این موضوع زمان نمی‌خواهد.13921021124213571892393

وی افزود:‌ امیدوارم حمایت از فوتبال به این شکل ادامه داشته باشد و ابتدا با تیم ملی شروع کنیم و بعد باشگاه‌های ما نیز به این شکل حمایت شوند تا مشکلات مالی آنها برطرف شود.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که قرارداد فدراسیون با بانک پاسارگاد چقدر است، گفت: قرارداد ما سقف ندارد و کف آن و برای شروع ۷ میلیارد تومان است که بیشتر هم خواهد شد. البته فعلاً ۵ میلیارد به حساب ما واریز شده و این واریز‌ها هم ادامه خواهد داشت.

کفاشیان با اشاره به مدت زمان قرارداد فدراسیون و حامی مالی اظهار داشت: این قرارداد تا سال آینده و جام ملت‌های آسیا خواهد بود و ادامه همکاری نیز به روند حمایت بستگی دارد تا این اسپانسر در آینده به عنوان حامی اصلی تیم ملی معرفی شود. امیدواریم همه آنهایی که از تیم ملی استفاده می‌کنند پا به میدان بگذارند و برای حمایت جلو بیایند.

وی در خصوص اینکه چه کسی به جای سیموئز دستیار کارلوس کی‌روش خواهد شد، گفت: آقای سیموئز استعفای خود را به فدراسیون فوتبال داده است و ما هم امروز از کی‌روش خواستیم تا صحبتی در این خصوص داشته باشیم و اگر ایشان موافقت کرد استعفای دستیارش را بپذیریم. چیزی که مسلم است تا جام جهانی نمی‌توانیم مربی به تیم ملی اضافه کنیم و از کی‌روش می‌خواهیم از دستیار ایرانی استفاده کند. البته اگر او دستیار خارجی بخواهد این موضوع قابل بررسی است. پیشنهاد ما به کی‌روش این است که بعد از جام جهانی هم دستیار او ایرانی باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد چند گزینه داخلی و خارجی کاندیدای سرمربیگری تیم المپیک هستند و درباره اینکه استیلی اعلام کرده او هم بین گزینه‌ها است، عنوان کرد: نمی‌خواهم از کسی نام ببرم اما حالا که آقای استیلی خودش خبر حضورش در تیم المپیک را تایید کرده است از این موضوع می‌گذریم. آنچه مسلم است باید بررسی‌های لازم انجام شود و بعد از آن گزینه مناسب تیم المپیک را انتخاب کنیم.

کفاشیان تاکید کرد: ما دنبال مربی هستیم که کارنامه خوبی داشته باشد تا تیم المپیک ما که چندین سال است راهی این مسابقات نشده موفق باشد. ما چند سال است که به المپیک نرفتیم و باید یک مربی رزومه‌دار که شرایط خوبی داشته باشد را سرمربی این تیم کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد کی‌روش تا سال ۲۰۱۸ تمدید شده یا نه گفت: ما شرایط‌مان را تعیین کرده و به او اعلام خواهیم کرد تا مذاکرات‌مان را انجام دهیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در پایان به شرایط اسپانسر تیم ملی اشاره کرد و افزود:‌ اسپانسرها فعالیت‌های اقتصادی زیادی دارند و خودشان می‌توانند از نهادها و ارگان‌های مختلف برای درآمدزایی کمک بگیرند.

کفاشیان در خصوص اینکه با قراردادی که با اسپانسرهای تیم ملی بسته شد، به نظر می‌رسد تیم ملی مشکلی برای بازی‌‌های تدارکاتی نخواهد داشت، گفت: آنچه مسلم است برای تیم ملی بازی تدارکاتی در نظر خواهیم گرفت اما باید توجه داشته باشید این اسپانسر تنها برای تیم ملی نیست و شامل تیم‌های مختلف ملی، جام ملت‌های آسیا و جام جهانی بعدی می‌شود.

وی با اشاره به بازی‌های تدارکاتی تیم ملی و اینکه قرار است چه زمانی تیم ملی با تیم‌های بزرگ بازی کند، تصریح کرد: دیدار تدارکاتی با تیم‌های اعلام شده به تشخیص کادر فنی بوده است. آنها هستند که تشخیص می‌دهند با چه تیم‌های بازی کنیم و درخواستی برای بازی با تیم‌های دیگر نداده‌اند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که بازی با آنگولا در ایران برگزار می‌شود یا اروپا، عنوان کرد: در هر صورت ترجیح ما این است که بازی در ایران برگزار شود ولی اگر این اتفاق نیفتد، در اروپا با این تیم بازی می‌کنیم. ممکن است این دیدار بازی خداحافظی تیم ملی پیش از سفر به برزیل باشد.

کفاشیان در خصوص کناره‌گیری سیموئز از تیم ملی خاطرنشان کرد: متن نامه استعفای سیموئز را به کی‌روش دادم تا او درباره این موضوع نظر دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حقیقت دارد که کی‌روش به سیموئز گفته اگر به ایران بیاید به خاطر استفاده از مرخصی‌های بیش از حد نمی‌تواند به کشورش بازگردد، گفت: از این موضوع خبر ندارم!

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در مورد حمایت از تیم ملی تصریح کرد: همانطور که کی‌روش گفت حدود ۳.۵ میلیارد نفر شاهد بازی‌های جام جهانی خواهیم بود و حضور ایران در جام جهانی حرکت بزرگی است که نام ایران به تصویر می‌کشد.