خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | کفاشیان: نتایج تیم ملی در جام جهانی مهم‌تر از تمدید قرارداد کی‌روش است

کفاشیان: نتایج تیم ملی در جام جهانی مهم‌تر از تمدید قرارداد کی‌روش است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در آستانه جام جهانی ۲۰۱۴ برخی‌ها امیدوارند تیم ایران از گروهش در جام جهانی صعود کند. نتیجه‌ای که می‌تواند فدراسیونِ علی کفاشیان را موفق‌ترین فدراسیون تاریخ فوتبال ایران کند اما این مسئله برای نفر اول فوتبال ایران چندان مهم نیست.

علی کفاشیان پیش از سفر به برزیل در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، از برنامه‌های کاری‌اش در این کشور، شرایط تیم ملی، جام جهانی، تمدید قرارداد کی‌روش و … صحبت کرد.

تسنیم: برنامه سفرتان به برزیل چگونه است؟

فردا (دوشنبه) برای اصلاح اساسنامه در کنگره فیفا شرکت می‌کنم. یکسری جلسات هم در مجمع فیفا برگزار خواهد شد که در آنها شرکت می‌کنم. این جلسات به مدت دو روز در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برگزار می‌شود. برنامه‌های یک سال آینده، تراز مالی و برنامه‌های مختلف فیفا در این کنگره دو روزه مشخص خواهد شد.

تسنیم: چه زمانی به اردوی تیم ملی در باشگاه کورینتیانس اضافه خواهید شد؟

بعد از کنگره دو روزه فیفا، یک جلسه دیگر هم روز چهارشنبه خواهیم داشت و من هم از روز پنجشنبه به بازیکنان تیم ملی می‌پیوندم.

تسنیم: از شرایط ملی‌پوشان خبر دارید؟ اردوی برزیل تاکنون رضایت بخش بوده است؟

از تیم خبر می‌گیرم و می‌دانم اوضاع چگونه پیش می‌رود. خوشبختانه تمرینات بسیار خوب پیش می‌رود و تیم ملی در کمپ بسیار خوبی مستقر شده است. بازیکنان هر روز به تمرین می‌روند و به هتل بر می‌گردند و از تمام شرایط نیز راضی هستند. از چند روز دیگر نیز از نزدیک اوضاع را خواهم دید.

تسنیم: وضعیت امنیتی تیم ملی در برزیل چگونه است؟

هتل تیم ملی در یک منطقه محافظت شده قرار دارد تا خطری اطراف تیم ملی نباشد و کسی را به تمرینات راه نمی‌دهند. خوشبختانه برزیل شرایط امنیتی بسیار خوبی دارد و همه چیز رضایت‌بخش بوده است. بازی با ترینیداد و توباگو نیز در شرایط کاملاً محافظت شده و پشت درهای بسته برگزار می‌شود.

تسنیم: با توجه به اینکه آرژانتین هم برابر ترینیداد و توباگو بازی تدارکاتی برگزار کرد، به نظرتان قدرت ایران در این بازی تدارکاتی مشخص خواهد شد؟

کادر فنی تیم ملی در دیدار با ترینیداد و توباگو به خوبی بازیکنان را محک خواهد زد. به هر حال این آخرین بازی تدارکاتی تیم ملی پیش از آغاز جام جهانی خواهد بود و امیدوارم بازیکنان در این دیدار تدارکاتی محکی جدی بخورند.

تسنیم: درباره مراسم بدرقه تیم ملی هم صحبت‌های زیادی شد. از نیامدن رئیس جمهور تا استقبال کم مردم. علت چه بود؟

متأسفانه مراسم بدرقه تیم ملی با طوفان تهران همراه شد که وضعیت شهر را به هم ریخت. به همین دلیل برخی‌ها به این مراسم نیامدند. البته تشکر می‌کنم که تعداد خوبی به این مراسم آمدند و مراسم خوبی هم برگزار شد. برای این مراسم اعلام عمومی نشده بود و همه با کارت دعوت به مراسم آمده بودند و به همین علت هم تعداد استقبال کنندگان کمتر شد. در کل فکر می‌کنم فقط طوفان کمی اذیت کرد تا یک عده به این مراسم نیایند.

تسنیم: در همین مراسم هم گویا کادر فنی تیم ملی با نماینده دولت جلسه‌ای برای تمدید قرارداد برگزار کرد. این جلسه نتیجه‌ای داشت؟

در این خصوص و بحث تمدید قرارداد آقای کی‌روش انشاالله بعد از جام جهانی صحبت خواهم کرد.

تسنیم: اما اکنون بحث رفتن کی‌روش به آفریقای جنوبی بسیار جدی‌تر از قبل مطرح شده است.

از این حرف‌ها زیاد زده می‌شود اما اکنون فقط باید به تمرکز کادر فنی و نتایج تیم ملی فکر کنیم.

تسنیم: پس در حال حاضر نتایج تیم ملی در جام جهانی را از تمدید قرارداد کی‌روش مهم‌تر می‌دانید؟

بله! همینطور است.

تسنیم: در خصوص حل مشکل کی‌روش با آل‌اشپورت هم صحبت کنید.لباس‌های این شرکت دیگر آب نمی‌رود؟!

به هر حال توافقی بود که پیش از سفر کی‌روش به برزیل صورت گرفت و اکنون مشکلی وجود ندارد. کادر فنی هم قرار شد از لباس‌های آل‌اشپورت استفاده کند. این شرکت از جنس‌های خوب خود البسه تیم ملی را تهیه کرده و این لباس‌ها آب نمی‌رود.

تسنیم: سرمربی تیم ملی در خصوص خط خوردن محمدرضا خلعتبری و سردار آزمون توضیحی نداده است. شما در این باره سؤالی از کی‌روش پرسیدید؟

من در این خصوص نمی‌توانم دخالتی کنم و پاسخی بدهم. کادر فنی این کار را انجام داده و کی‌روش تصمیم گیرنده بوده است.

تسنیم: پیش‌بینی‌تان از بازی‌های تیم ملی چیست؟

من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم و اصلاً پیش‌بینی ندارم، چون نتایج بعداً مشخص خواهد شد. انشاالله بازیکنان سعی خواهند کرد بهترین بازی خود را انجام دهند و انگیزه زیادی هم دارند. فوتبال را نمی‌توان پیش‌بینی کرد چون زیر و روی آن مشخص نیست.

تسنیم: برای ملی‌پوشان پاداشی تعیین کرده‌اید تا در جام جهانی روحیه بگیرند؟

هنوز چیزی مشخص نکرده‌ایم. اگر لازم باشد پاداش تعیین و آن را اعلام خواهیم کرد.

تسنیم: برخی می‌گویند علی کفاشیان بسیار خوش شانس است. تیم ملی در جام جهانی از گروهش صعود می‌کند، امیدها به المپیک می‌روند و در آسیا هم قهرمان می‌شویم تا فدراسیون شما بهترین فدراسیون فوتبال تاریخ شود. خودتان اینگونه فکر می‌کنید؟

من دوست دارم بچه‌ها خوب بازی کنند تا مردم خوشحال شوند. به اصطلاح باید بتوانیم کاری انجام دهیم که باعث خوشحالی مردم شود و در نتیجه هم دنیا به فوتبال ایران افتخار کند. این موضوع را دوست دارم و دیگری چیزی برای من مهم نیست.

تسنیم: یعنی کارنامه‌تان برای شما مهم نیست؟

ما کار خودمان را می‌کنیم و همه فعالیت‌هایی که لازم بوده را انجام دادیم.

تسنیم: بحث «زیست توپ» و اهدای آن به لیونل مسی به کجا رسید؟

هنوز مشخص نیست. باید در برزیل این موضوع را هماهنگ کنیم، چون این مسائل تابع قوانین فیفاست و آنها باید تایید کنند و اجازه بدهند.

تسنیم: خودتان برنامه‌ای برای دلجویی از این بازیکن بابت اتفاقات سال قبل دارید؟

نه، هیچ برنامه خاصی برای دلجویی از مسی نداریم.