خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | کی‌روش: برای ایران این جام جهانی یعنی نیجریه!

کی‌روش: برای ایران این جام جهانی یعنی نیجریه!

تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر در کمپ تمرینی یواخیم گروا که متعلق به باشگاه کورینتیانس برزیل است اردو زده و آخرین تمرینات خود را پیش از شروع رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مرور می‌کند. شاگردان کارلوس کی‌روش که در گروه F با تیم‌های آرژانتین، نیجریه و بوسنی‌و‌هرزگوین همگروه هستند در نخستین بازی  مرحله گروهی در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۱۴ (۲۶ خرداد) در ورزشگاه بایکسادا شهر کوریتیبا به مصاف نیجریه می‌روند.

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی که به اهمیت بازی اول تیم ملی به منظور رسیدن به مرحله حذفی واقف است، گفت: ما به توانایی خود آگاه هستیم و سعی می‌کنیم تمام انرژی و توجه خودمان را معطوف بازی با نیجریه کنیم. قرار نیست نیجریه‌ای‌ها طبل‌های آفریقایی بنوازند و ما برای‌ آنها “راک اَند رول” برقصیم، ما برای انجام یک فوتبال واقعی پا به ورزشگاه بایکسادا می‌گذاریم. برای بازی با نیجریه استراتژی و چیدمان مناسب در زمین خواهیم داشت و با تفکر و رفتار مثبتی بازی خواهیم کرد.

139303160938537892930803

سرمربی ۶۱ ساله کشورمان با خودداری از لو دادن سیستم بازی تیمش تصریح کرد: روی جزئیات تمرکز کرده‌ایم. استراتژی بازی‌مان هم مربوط به هر بازی، به هر دقیقه و حرکات در میدان بستگی دارد. در این جام‌جهانی باید از دوشنبه تا دوشنبه (تأکید به روز بازی با نیجریه) بازی کنیم. برای ایران این جام جهانی یعنی نیجریه! بازیکنان ما کاملاً آرام هستند و خود را از لحاظ روحی و ذهنی آماده رویارویی با نیجریه می‌کنند. وقتی بازی با عقاب‌ها به پایان رسید سپس به فکر بازی‌های بعدی‌مان خواهیم بود.

شیرهای پارسی یکشنبه ۱۸ خرداد در آخرین دیدار دوستانه خود در سائوپائولوی برزیل به مصاف ترینیداد و توباگویی می‌روند که اخیراً در بازی دوستانه با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب آرژانتین شد.