خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | گزارش زنده دیدار ایران و مونته‌نگرو / پایان بازی با تساوی بدون گل

گزارش زنده دیدار ایران و مونته‌نگرو / پایان بازی با تساوی بدون گل

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، رحمان احمدی، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، امیر حسین صادقی، هاشم بیک‌زاده، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، خسرو حیدری، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و رضا قوچان‌نژاد بازیکنانی هستند که از سوی کی‌روش برای دیدار مقابل مونته نگرو انتخاب شدند.

تیم‌های ملی ایران و مونته‌نگرو از ساعت ۲۱ امشب به میزبانی ورزشگاه هارتبرگ در اشتگلزباخ به مصاف هم خواهند رفت.به نقل از فارس، تیم ملی مونته‌نگرو ساعت ۱۹:۲۰ و تیم ملی ایران ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران وارد ورزشگاه هارتبرگ شدند.*برای این دیدار توافق شده است تا هر دو تیم ۶ تعویض داشته باشند.*از ساعت ۲۰:۱۵ هر دو تیم برای گرم کردن وارد زمین مسابقه شدند. نکته قابل توجه اینکه هم تیم ملی ایران و هم حریف هر دو با لباس سرخ رنگ خود را گرم می‌کنند.*حدود ۱۰۰ نفر از هواداران تیم ملی ایران با پرچم کشورمان در ورزشگاه حضور دارند.

*هوای اشتگلزباخ نیمه ابری و کمی سرد است.

*کارلوس کی‌روش برای این دیدار ترکیب زیر را برای تیم ملی ایران انتخاب کرده است:

رحمان احمدی، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، امیر حسین صادقی، هاشم بیک‌زاده، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، خسرو حیدری، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و رضا قوچان‌نژاد

 

 

در این دیدار بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران برای نخستین بار پیراهن‌های جام جهانی را بر تن کردند. در نیمه نخست تیم ایران برتری محسوسی به حریف داشت و با استفاده از حرکات اشکان دژاگه و خسرو حیدری به ویژه از سمت راست موقعیت‌هایی را بر روی دروازه مونته نگرو ایجاد کرد که نتیجه‌ای نداشت.

مونته نگرو در غیاب بازیکنانی چون ووچینیچ از نفرات شناخته شده دیگری چون یووه‌تیچ در ترکیب خود بهره می‌برد و در نیمه نخست بازی خشنی را به نمایش گذاشت. دقیقه ۱۵ بیک زاده به شدت مصدوم شده و ناچار به ترک زمین شد و دقیقه ۳۱ ساشا بالیچ به دنبال خطای خشن بر روی رضا قوچان نژاد کارت زرد گرفت.

دقیقه ۴۲ بازی هم امیر حسین صادقی کارت زرد گرفت. در نهایت نیمه اول بدون گل پایان یافت.

 

 

در نیمه دوم تیم ایران دست به تغییراتی زد، مهرداد بیت آشور، سردار آزمون، احسان حاج صفی و علیرضا جهانبخش به ترتیب جایگزین جلال حسینی، رضا قوچان نژاد، اشکان دژاگه و خسرو حیدری شدند تا روش بازی تیم ملی دستخوش تغییر شود.

در این نیمه جواد نکونام هم کارت زرد گرفت و احمد آل نعمه جایگزین امیر حسین صادقی شد. حضور پر انگیزه جهانبخش، آزمون و حاج صفی در نیمه دوم موقعیت‌هایی را ایجاد کرد اما در نهایت نتیجه بخش نبود. مونته نگرو هم به جز یک شوت و فرصتی ناقص بر روی اشتباه رحمان احمدی که به سرعت هم جبران شد، موقعیت دیگری را ایجاد نکرد تا در نهایت دومین دیدار تدارکاتی ایران در اردوی اتریش مقابل مونته نگرو هم نتیجه جز تساوی بدون گل نداشته باشد.

تماشاگران ایرانی در این دیدار هم حضور پر رنگی در حمایت از تیم ملی فوتبال ایران داشتند. تیم ایران در نخستین دیدار تدارکاتی خود مقابل بلاروس هم به تساوی بدون گل دست یافته بود. آخرین بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در اردوی اتریش، جمعه ۹ خرداد برابر آنگولا برگزار خواهد شد.