خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | گزارش فاکس نیوز از وضعیت تیم ملی ایران

گزارش فاکس نیوز از وضعیت تیم ملی ایران

تیم ملی ایران در شرایطی چهارمین تجربه حضور خود را در جام جهانی می‌گذراند که پیش از این موفق نشده است در سه حضور خود نتوانسته از گروه خود صعود کند و می‌خواهد در این دوره برای نخستین بار از گروه خود صعود کند.

ایران برای نخستین بار در جام جهانی ۱۹۷۸ در آرژانتین حضور یافت و پس از آن تا سال ۱۹۹۸ نتوانست جواز حضور در جام جهانی را کسب کند در جاییکه در فرانسه توانستند آمریکا را شکست دهند و نقطه عطفی را در کارنامه خود به جای گذارند اما بازهم نتوانستند از گروهشان صعود کنند.

دیگر حضور ایران در جام جهانی به سال ۲۰۰۶ در آلمان باز می‌گردد اما بازهم به سرعت از گردونه رقابت‌ها حذف شدند و نتوانستند از گروه خود بالا بیایند.

در سال ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی نیز موفق نشدند جواز حضور در برزیل را کسب کنند.

ایران به راحتی به جام جهانی صعود کرد و با کسب ۱۶ امتیاز و غلبه بر کره جنوبی به صدر گروه A دست یافت.

تیمی که تنها اجازه دریافت ۲ گل را در طول ۸ بازی که انجام داده است داد و توانستند ۸ گل را به ثمر رسانند و این نشان می‌دهد که این کشور توانایی‌های زیادی دارد.

سرمربی تیم ملی ایران کارلوس کی‌روش پس از صعود به جام جهانی در برابر گینه با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد. این در حالی است که کشور ژاپن بازی‌هایی را با کشورهای اروگوئه، هلند، بلژیک و غنا ترتیب داد که می‌تواند سهم بسزایی در بالا بردن سطح این کشور در بازی‌های جام جهانی داشته باشد.

کاپیتانی تیم ملی ایران را جواد نکونام بر عهده دارد، بازیکنی که در ۱۳ سال حضور خود در تیم ملی ۱۳۵ بازی ملی را انجام داده است.

نکونام در دومین جام جهانی خود پس از جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان حضور می‌یابد بازی ساز ایرانی دومین بازیکنی از این کشور بود که در لالیگا بازی کرد، زمانیکه در سال ۲۰۰۶ به تیم اوساسونا پیوست.

اما اشکان دژاگه دیگر بازیکن تیم ملی ایران و شاغل در لیگ برتر انگلیسی و باشگاه فولام است که جلوتر از نکونام در پست مهاجم بازی می‌کند، وی در ۲۰ حضورش در دیدارهای فولام، ۵ گل به ثمر رسانده است.

مهاجم باشگاه چارتون اتلتیک، رضا قوچان‌نژاد که بخش حمله تیم را هدایت می‌کند در سال ۲۰۱۲ به تیم ملی ایران اضافه شد و ۷ گل در ۹ حضورش به ثمر رساند و بازیکن کلیدی این تیم به شمار می‌رود و مهره اصلی ایران برای صعود به جام جهانی است.

مدافع تیم ملی ایران سید جلال حسینی خط دفاع تیم ملی ایران را در طول رقابت‌های جام جهانی به خوبی هدایت کرد.

حسینی که ۳۴ سال سن دارد در ۸۴ بازی ایران حاضر شده است و به همین خاطر تهدید بزرگی برای حریفان ایران در خط آتشی آن‌ها محسوب می‌شود. هر چند تیم ملی ایران با قرار گرفتن در گروه F با تیم‌های قدرتمندی چون آرژانتین، نیجریه و بوسنی هرزگوین هم گروه شده است، اما در تلاش است این بار متفاوت ظاهر شود و تابو حذف در مرحله گروهی را بشکند.

خبرگزاری پارس فوتبال –