خانه | اخبار تیم ملی ایران - 2014 برزیل | گودرزی: تیم ملی فوتبال نماد هویت ملی ما است

گودرزی: تیم ملی فوتبال نماد هویت ملی ما است

به گزارش جام جهانی آنلاین و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمود گودرزی در حاشیه همایش حمایت از تیم ملی فوتبال اظهار داشت: براساس یک تحقیق علمی که خودم روی مسابقات ورزشی انفرادی مانند کشتی و تکواندو و رشته‌های جمعی مانند فوتبال و بسکتبال داشته‌ایم ورزش بر افزایش هویت ملی و دینی ما تاثیر بسیار زیادی دارد.

وی افزود:‌ در این میان ورزش‌های جمعی و البته فوتبال تاثیر بسیار بیشتری بر این هویت خواهند داشت.

وزیر ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: فوتبال به عنوان یک عنصر جذاب مفهومی فراتر از ورزش دارد و تاثیر زیادی بر جوامع، همچنین افزایش هویت دینی و ملی می‌گذارد.

139211280944474612143413

گودرزی خاطر نشان کرد: انسجام داخلی می‌تواند این هویت را ایجاد کند و در تمامی عرصه‌های مذهبی و ورزشی تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: میلیاردها نفر در سراسر دنیا، همگرایی خوبی به وسیله ورزش فوتبال و مستطیل سبز دارند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این مفهوم جادوگونه از فوتبال برای ما بدیهی است و امیدواریم ایران بتواند در این مقطع حضور خوبی در جمع برترین‌های دنیا داشته باشد.

گودرزی افزود: این حضور باید قدرتمندانه باشد و باید از تیم ملی خود به عنوان نماد ملی حمایت کنیم. وظیفه همه ما حمایت از هویت ملی و تمامیت ارزی کشور است.

وی تصریح کرد:‌ آحاد مردم امیدوار به توفیق تیم ملی هستند و باید از کسانی که از تیم ملی حمایت می‌کنند و همه زحمتکشان عرصه فوتبال از جمله کادر فدراسیون فوتبال تقدیر شود.

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: سرمربی تیم ملی فوتبال و همکارانشان با حمایت‌های مالی و معنوی می‌توانند در جام جهانی موفق شوند.