خانه | سر خط خبرها - 2014 برزیل | یواخیم لو: پروژه قهرمانی آلمان از ۱۰ سال پیش و با کلینزمن کلید خورد

یواخیم لو: پروژه قهرمانی آلمان از ۱۰ سال پیش و با کلینزمن کلید خورد

یواخیم لو پس از قهرمانی تیم ملی فوتبال آلمان در جام بیستم گفت: این پروژه را از ۱۰ سال پیش کلید زده بودیم و چیزی که امروز اتفاق افتاد حاصل تلاش سال‌ها سعی و تلاش بود که با یورگن کلینزمن شروع شد. ما پیشرفت باثباتی داشتیم، پروژه‌مان را باور داشتیم، سخت تلاش کردیم و اگر گروهی شایسته این قهرمانی بود این تیم است.

وی افزود: همواره فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتیم و به اعتقاد من در ۷ بازی این تورنمنت بهترین نمایش را در بین تیم‌های حاضر در جام بیستم ارائه دادیم. بازیکنان روحیه تیمی را بالا بردند که در نوع خود باورنکردنی بود. آنها توانایی فنی بالایی دارند و در کنارش از اراده بسیار خوبی برخوردارند که برای رسیدن به اهداف فاکتور خیلی ضروری است. آلمان اولین تیمی است که در قاره آمریکای جنوبی قهرمان جام جهانی می‌شود و همین باعث می‌شود تا احساس غرور کنیم.

139304230104367953200653

سرمربی ژرمن‌ها تصریح کرد: تک‌تک بازیکنان آلمان هر آنچه در توان داشتند در این تورنمنت رو کردند. پیش از بازی به بازیکنانم گفتم که باید بیش از توان‌شان در این بازی انرژی بگذارند چون می‌خواهیم به دستاوری جدید برسیم.  می‌دانستیم در طول این بازی نیاز به ۱۴ بازیکن داریم و باید در بهترین شکل و فرم خودمان باشیم و همه بازیکنان باید آماده این جدال باشند.

لو گفت: خیلی خوب بود که هر کسی که به میدان رفت اثر خود را روی بازی گذاشت و ماریو گوتسه هم پسری معجزه‌گر و شگفت‌انگیز است. همیشه می‌دانستم او توانایی رقم زدن سرنوشت بازی را دارد.