خانه | اخبار جام جهانی 2014 برزیل | ۱۰ دلیل برای دوست داشتن جام جهانی ۲۰۱۴

۱۰ دلیل برای دوست داشتن جام جهانی ۲۰۱۴

چندین دلیل دوست داشتنی و همچنین اتفاقات ناخوشایند وجود دارند که باعث می‌شوند جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل طی چند روزی که از برگزاری این رویداد بزرگ فوتبالی جهان می‌گذرد، برای ما جذاب شود.

گل های پرتعداد در مرحله اول دور مقدماتی
مرحله اول دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی، ۲۵ گل داشت اما این رقم در دور اول مقدماتی ۲۰۱۴ به ۴۹ گل رسید.

مولر زننده ۳ گل از ۴ گل بازی آلمان و پرتغال از بازی‌های پر گل مرحله اول دور مقدماتی

رابین فن‌پرسی با گل زیبای خود قفل دروازه تیم اسپانیا را شکست

دفاع کردن
کاملا درست متوجه شده‌اید؛ دفاع کردن هم یکی دیگر از جذابیت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل است! در اکثر مسابقات فوتبالی خیلی از تیم‌ها هستند که بدون هیچ کیفیت و تاکتیکی دفاع می‌کنند. این روند حتی در مواقعی در تیم‌های فوتبال مربیان بزرگ و خاصی مثل خوزه مورینیو و کارلو آنجلوتی هم آزار دهنده بود.

کی‌هیل انگلیسی در حال گرفتن توپ از ماریو بالوتلی ایتالیایی

اما در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نکته‌ای که باعث جذابیت دفاع کردن شده، دفاع وحشتناک تیم‌های اسپانیا، پرتغال و اروگوئه بوده و در مقابل دفاع خوب تیم‌هایی چون کاستاریکا و ژاپن که به خوبی در تمام لحظات بازی دیده می‌شد.

تاکتیک‌ها
باید از تیم فوتبال بارسلونا متشکر بود که با بازی‌های زیبایی که در دوره اوج خود ارائه داد، پاس‌های کوتاه و تند و سریع و شکل حملات جذاب و سریع، نوع دیگری از تاکتیک در مسابقه فوتبال را ارائه داد. همچنین تاکتیکی که کارلو آنجلوتی در بازی تیم رئال مادرید با بایرن مونیخ ارائه داد نیز جذاب بود.

الکسیس سانچز از تیم شیلی در حال حمله به سمت دروازه تیم ملی فوتبال استرالیا

خوشبختانه در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تاکنون اکثر تیم‌های فوتبال حاضر در این دوره با تاکتیک‌های مختلف، بازی‌هایی در حد کیفی بالا، تهاجمی و زیبا را به نمایش گذاشته‌اند.

سرزمین برزیل
یکی از جذابیت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ و تفاوت آن با دوره‌های گذشته، سرزمین برزیل است. کشوری با سواحل زیبا و کوهستان‌هایی سرسبز که زیبایی‌های آن تنها به ریودوژانیرو ختم نمی‌شود. ضمن در نظر گرفتن عجایب آسیا و شگفتی‌های آفریقا، هیچ چیزی نمی‌تواند با جذابیت‌های بصری جام جهانی فوتبال آمریکای جنوبی برابری کند.

مجسمه شنی مسیح در ساحل کوپاکابانا

ساحل کاسیمبین‌ها در شهر تیبائو دو سول

تماشای فوتبال در برزیل مانند رفتن به سرزمین افسانه‌ای نارنیا است. برای ما فوتبال شاید در رنگ‌های سفید و سیاه خلاصه شود اما در برزیل، فوتبال برای مردم آن سرزمین رنگی است.

تیم فوتبال انگلستان
به طور حتم یکی دیگر از جذابیت جام جهانی بیستم، حضور متفاوت تیم فوتبال انگلستان است که در دوره‌های اخیر جام جهانی فوتبال موفق نبوده است. در این دوره از جام جهانی و زمانی که ۲ تیم انگلستان و ایتالیا در مقابل هم قرار گرفتند، اکثر کارشناسان فوتبالی جهان معتقد بودند که یک مسابقه جذاب و هیجان‌انگیز را تماشا کرده‌اند.

 

رحیم استرلینگ بازی قابل توجهی در مقابل تیم فوتبال ایتالیا ارائه داد

مسابقه‌ای که در آن علیرغم باخت ۲ بر یک انگلستان در مقابل ایتالیا، استعدادهای جوانی از فوتبال جزیره نظیر رحیم استرلینگ و دنیل استوریج به دنیای فوتبال معرفی شدند و بازی جذابی را ارائه دادند.

تیم فوتبال اسپانیا
جام جهانی منتظر هیچ ستاره‌ای نمی‌ماند. کمتر کسی می‌تواند از متلاشی شدن تیم تأثیرگذاری همچون اسپانیا لذت ببرد اما فوتبال روند بی‌ رحمانه‌ای دارد. تی‌کی‌تاکا مسلما هنوز نمرده ولی بزرگانی چون ژاوی، ژاوی آلونسو و ایکر کاسیاس آخرین ضربه‌های خود را به توپ در جام جهانی فوتبال می‌زنند. آن‌های طی ۶ سال گذشته بارها ما را به هیجان و شگفتی واداشتند، اما هر تیم بزرگی روزی افول می‌کند. اسپانیا که می توانست یکی از جذابیت های جام بیستم باشد خیلی زود با این جام وداع کرد.

آندرس اینیستا و ژاوی در حال شروع مجدد بازی بعد از یکی از ۵ گل تیم هلند

شادی‌های بعد از گل
یکی از جذابیت‌های جام‌های جهانی فوتبال، شادی‌های بعد از به ثمر رساندن گل توسط بازیکنان است. از حرکت دست آلن شیرر انگلیسی تا شادی خاص ببتوی برزیلی. جام جهانی گردهمایی فرهنگ‌های مختلف است و بازیکنان تیم‌های مختلف بعد از به ثمر رساندن گل برگرفته از آیین و رسوم فرهنگی خود و یا بداهه پردازی‌های آنی، شادی می‌کنند.

شادی منحصر به فرد بازیکنان تیم کلمبیا بعد از گل زدن پابلو آرمرو به یونان

در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شادی بازیکنان تیم فوتبال کلمبیا بعد از به ثمر رساندن گل در مقابل تیم فوتبال یونان یکی از لحظات جذاب و تماشایی بود.

لیونل مسی
با آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، بسیاری از علاقه‌مندان فوتبال در خارج از برزیل معتقد هستند که لیونل مسی، ستاره تیم فوتبال آرژانتین قابلیت این را دارد که بهترین بازیکن این دوره از جام جهانی شود. مسی در مسابقه بین دو تیم فوتبال آرژانیتن و بوسنی در یک لحظه با حرکت شگفت‌انگیز خود دروازه تیم فوتبال بوسنی را باز کرد.

مسی بعد از جا گذاشتن بازیکنان بوسنی توپ را به گوشه دروازه وارد کرد

این حرکت مسی نشان دهنده آن بود که او قابلیت این را دارد که بهترین بازیکن جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشد.

تکل‌های اروگوئه‌ای
اروگوئه یکی از تیم‌هایی است که در دوره‌های گذشته جام جهانی هم به خشن فوتبال بازی کردن شهرت داشته است. در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هم اروگوئه نشان داد که می‌تواند در لحظاتی تداعی کننده اروگوئه دوره‌های گذشته جام جهانی باشد.

ماکسی پریرا بعد از تکل خشن روی جول کمپل

ماکسی پریرا در بازی دو تیم فوتبال اروگوئه و کاستاریکا، جول کمپل کارستاریکایی را با یک ضربه خشن پا روی زمین انداخت و همین خطای شدید باعث شد تا از داور کارت قرمز گرفته و از زمین اخراج شود.

کاستاریکا
در حالی که تیم‌های انگلستان، ایتالیا و اروگوئه پیش از آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خود را بخت صعود از گروه‌شان می‌دانستند، گمان می‌کردند کاستاریکا حریف سختی برای‌شان نخواهد بود. اما کاستاریکا با پیروزی ۳ بر یک در مقابل اروگوئه نشان داد که با چه توانی به این مسابقات آمده و چه چشم‌اندازی دارد.

کاستاریکا با پیروزی ۳ بر یک در مقابل اروگوئه همه را شگفت‌زده کرد

باید دید بازی با کیفیت کاستاریکا در مقابل ایتالیا چه شگفتی دیگری برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به همراه خواهد داشت.

اشتباهات داوری
اشتباهات داوری در بازی‌ تیم‌های برزیل و کرواسی و همچنین بازی اسپانیا و هلند باعث شد تا نگرانی از اشتباهات داوری و تأثیر آن‌ها بر نتایج مسابقات، به عنوان نقطه ضعف جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مطرح شد که انتظار می‌رود این اشتباهات دیگر تکرار نشوند.

تبدیل شدن یوئیچی نیشیمورا به مردی منفور در کرواسی بعد از قضاوت اشتباهش در بازی کرواسی و برزیل